Výhra v Řečici

27.08.2014 08:16

Kuzzel©

 

  V rámci třetího kola Poutník ligy zavítali Plačkováci do velice neoblíbené Červené Řečice. I přesto, že Sokolové byli nuceni nastoupit v neúplně standartní sestavě, podařilo se jim těžký zápas zvládnout.

  Po domácí ztrátě s Čejovem, a vzhledem ke stoprocentní bodové úspěšnosti Pacovské juniorky a pelhřimovského Maratonu, potřebovali plačkovští fotbalisté v Řečici bezpodmínečně zvítězit. Plánované tři body se však začínali povážlivě vzdalovat už na předzápasovém srazu v Humpolci. Pracovní povinnosti, zranění, vypnuté telefony a nepochopitelný nezájem o klub měly na svědomí neúčast celé řady fotbalistů. Lukáš Ehrlich, Jirka Kalivoda, Tom Keller, Tom Vrána, Frenk Mottl, Michal Kotlík, Honza Kašpar a Šimon Eremka – s těmito všemi nemohl trenér Hájek počítat při sestavování základní jedenáctky.

  Červená Řečice je velice specifická svým spektrem příznivců. Osobně uznávám, že skupinu debilů má ve své fanouškovské obci každý klub na okresní mapě (a nejen tam, samozřejmě), ale v Řečici je zmiňovaný spolek zoufalců snad nejtragičtější. Hrubé nadávky, sprosté urážky a naprosto zcestné připomínky k jakékoliv situaci na hřišti, vynásobené rozhodně více než jedním promile alkoholu v podání místních pacientů, za které se stydí i ti rozumnější z domácích hráčů…

Zmiňované problémy se sestavou měly za následek lehce neobvyklou podobu základní skvadry, která vypadala následovně: Tom Kořenář – Martin Němec, Radek Tesař, Lukáš Palán, Luděk Tománek – Reník Zemek, Rosťa Štěpán, Roman Hájek, Ondra Kubů – Standa Havel, Honza Trecha. Na lavici náhradníků seděl zcela osamocený Jirka Slavík.

  Plačkováci, vědomi si svých báječných začátků zápasů, začali aktivně a hned v prvních minutách si vytvořili několik náznaků šancí. Trecha, Kubů, ani Štěpán však své příležitosti zužitkovat nedokázali. Vyložených příležitostí pro hosty mohlo být mnohem více, to by však před vyhlášenou řečickou tribunou nesměl s pomezním praporkem pobíhat jeden z místních odborníků. Tento sympaťák se pro místní náročné obecentstvo stal velice brzy nejlepším aktérem zápasu, protože to, jakým stylem zastavoval zcela dle regulí vedené plačkovské útoky, se skutečně vidí jen v první lize.

  Fotbalisté Řečice hrozili především z dlouhých nákopů za hostující obranu, k jejichž realizaci hodně přispíval i rozhodčí, který zvláště v první půli posoudil několik zákroků na domácí hráče velice úzkostlivě.

  Největší šanci prvního poločasu představovala parádní střela řečického exekutora standartních situací, která naneštěstí pro domácí skončila pouze na břevně překonaného Kořenáře. Vedení na stranu Plačkova mohl strhnout Rosťa Štěpán, jeho sólo však zlikvidoval brankář Krejčí.

  Druhá půle se nesla ve znamení vyrovnané bitvy bez vyložených šancí na obou stranách. Domácí tradičně hrozili z centrovaných míčů, Plačkov se snažil o kombinaci, která se však na řečickém malém hřišti příliš nedařila.

  Čtvrthodinku před koncem hostující Kubů na polovině hřiště nevybíravě zastavil jednoho z upalujících soupeřů, ten však neudržel nervy na uzdě a do faulujícího hráče hrubě strčil, což ocenil hlavní rozhodčí červenou kartou.

  Zlomový okamžik utkání přišel deset minut před závěrečným hvizdem. O vysoký míč v domácím vápně svedl tuhý souboj Rosťa Štěpán, jehož domácí stoper dokázal zastavit pouze za cenu faulu. Mladý rozhodčí Tousek se nenechal ovlivnit třaskavou atmosférou a nebojácně ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se vinou absence pravidelných střelců (Keller, Kalivoda, Ehrlich) postavil Ondřej Kubů a střelou po zemi poslal Plačkov do kýženého vedení. Nebojácný Rosťa Štěpán v inkriminovaném souboji utrpěl krvavé zranění, které si nakonec vyžádalo sedm stehů v obličeji...

  V deseti hrající domácí však rozhodně nesložili zbraně, naopak konec zápasu byl zcela v jejich režii. Do plačkovského vápna létal jeden nebezpečný balón za druhým a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Snad největší možnost měl v samém závěru řečický záložník, jehož jedovatá střela z přímého kopu zlehka pohladila břevno branky hostí.

  Plačkov tedy dokázal zvítězit i ve svém druhém utkání mimo svůj domácí trávník. Výhře v Řečici přihlížela i početná skupina sokolích fanoušků – díky všem za podporu, zvláště bych pak vyzvednul přítomnost nejvěrnější plačkovské fanynky Soničky Kopicové a policejního rady pana Palána.

 

     Červená Řečice - Plačkov 0:1

  • Branky: 84. Kubů (PK)
  • Poločas: 0:0
  • ŽK: 1:4
  • ČK: 1:0 (75. Keller)
  • Rozhodčí: Tousek
  • Diváci: 40
  • Sestava Plačkova: Tom Kořenář – Martin Němec, Radek Tesař, Lukáš Palán, Luděk Tománek – Reník Zemek, Rosťa Štěpán (84. Slavík), Roman Hájek, Ondra Kubů – Standa Havel, Honza Trecha

 

Zpět

Diskusní téma: Výhra v Řečici

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode