Vydřená výhra v Obratani

17.09.2013 18:12

Kuzzel©

Plačkovští vyrazili do neoblíbené Obrataně v hodně kombinované sestavě. Po přetěžkém boji přivezli poměrně nečekané, ale o to cennější tři body.

Oproti poslednímu zápasu musel trenér Hájek udělat hned tři změny v základní sestavě, do Obrataně totiž nepřicestovali Guzik, Kalivoda a Kubů, z dalších hráčů chyběli Kotlík, Kratochvíl a Michal Ehrlich. Sokolíci tedy do utkání vyrukovali s touto sestavou: Kořenář – Martin Němec, Tesař, Jančička, Mottl – Eremka, R. Štěpán, Hájek, Slavík – L. Ehrlich, Zemek.

Od úvodního hvizdu diktovali tempo zápasu domácí hráči, Plačkov se do hry příliš nedostával, o nějakých šancích nemohla být vůbec řeč. Směrem dopředu to byla bída, o to lépe však hráli hosté v defenzivě - celý tým se vzorově vracel a bojoval o každý míč. Veškeré pokusy a šance domácích plačkovská obrana v čele s brankářem Kořenářem ubránila a nepustila Obrataň do brankového náskoku.

Z čistého nebe udeřilo na druhé straně. K zahrání přímého kopu z dobrých třiceti metrů se postavil Martin Němec. Po poradě s trenérem zakroutil pravý bek parádní centr, který k překvapení všech (včetně autora samotného) skončil za zády špatně postaveného brankáře Vilímka. Plačkov se ujal senzačního vedení! Zbytek poločasu plačkovští příkladně ubránili i díky výbornému zákroku hostujícího golmana, který vychytal  téměř 100% šanci domácího útočníka, jenž si zcela osamocen před prázdnou brankou nedokázal poradit. Do kabiny šli hosté s více než hřejivým pocitem.

Pokud se Sokolíci první poločas bránili, tak pro jejich počínání ve druhé půli není slovního obratu – Obrataň svého soupeře přibyla na jeho polovině a nedávala mu vydechnout, zejména z nadbytečného počtu zahrávaných standardních situací, kterých nabídl sudí domácím nezvykle mnoho. Plačkovská obrana nepamatuje, kdy naposledy se musela vypořádat s takovým množstvím centrovaných balónů, které však zůstávaly neproměněny.

Do konce utkání zbývalo pár minut, když po celý zápas spolehlivý Kořenář zaváhal při výběhu a nepokryl jednu z mnoha standardních  situací. Beze zbytku toho využil Menšík, který hlavou vyrovnal na 1:1.

Vyrovnání Plačkovské samozřejmě zamrzelo, dostat vyrovnávací branku těsně před koncem je vždycky velká smůla. Vzhledem k průběhu zápasu by však Sokolíci brali i bod za remízu všemi deseti.

Zápas ovšem ještě neskončil. Už v nastaveném čase dostal Plačkov poslední možnost k ohrožení domácí svatyně v podobě přímého kopu. K jeho exekuci se postavil střelec úvodní branky Martin Němec. Nezvykle produktivní Luňák poslal do vápna další skvělý centr, který parádně zužitkoval plačkovský goleador Lukáš Ehrlich. Plačkov proměnil své dvě jediné šance a dal hostům lekci z produktivity. Rozhodně se nejedná o zaslouženou výhru, to v žádném případě. Obrataň byla po celý zápas v tlaku a vypracovala si několik slibných šancí. Fotbal se ale nehraje na šance, nýbrž na góly… Vyhrál tedy šťastnější tým, který svůj výkon postavil zvláště na obrovské bojovnosti.

Titulek: ..

Dík.. O podobných zápasech se ještě píše dobře, horší je to, pokud někde ošklivě řízneš:D