Vodní svět

04.06.2013 20:40

Kuzzel©

Tragický výkon ze Senožat (částečně) odčiněn – Plačkov na domácí půdě nezaváhal a porazil rezervu Kamenice nad Lipou 3:1.

Silně podmáčené, přesto takřka profesionálně posečené plačkovské hřiště nabídlo v typickém červnovém počasí – vlezlá zima, vydatný déšť, studený vítr – spíše bitvu než pohledné utkání. Těžký terén zprvu více vyhovoval domácím, důkazem toho byly dvě perfektně načasované uličky Made in Brazil v podání Vašíčka. Vyložené příležitosti s klidem spálil Kubů. Klasický scénář Nedáš, dostaneš dokonal ve 20. minutě Zdeněk. Jeho nepovedený centr překvapil všechny přítomné v čele s brankářem Milanem Němcem.

Kdo čekal, že inkasovaná branka Plačkováky položí, byl na omylu. Už za pár minut bylo srovnáno. Pravý bek Martin Němec ještě na vlastní polovině sebral balón, prohnal se kolem trojice Kamenických a nechal si poradit od trenéra Kratochvíla, který svého svěřence dirigoval: „Martine, vystřel! Zkus to!“. Němec to z dvaceti metrů opravdu zkusil a trefil se parádně na zadní tyč.

O pět minut později bylo v Plačkově ještě veseleji. Levonohý čaroděj Guzik se trefil přímo z rohového kopu. Sokolíkům se povedl dokonalý obrat a do kabiny odcházeli za stavu 2:1.

Do druhého poločasu nastoupili Plačkováci v jiných – suchých - dresech, ale se stejným elánem a chutí do útoku. Další dvě stoprocentní možnosti ke skórování odmítnul střídající Zdeněk Svatoš. I proto si na gólovou pojistku museli domácí počkat až do 68. minuty. Velice dobře hrající Kalivoda byl ve velkém vápně dostatečně důrazný a po chybě brankáře Šebesty pojistil Plačkovským tři body.

Plačkov A – Kamenice nad Lipou B

• Branky: 26. M. Němec, 31. Guzik, 68. Kalivoda – 20. Zdeněk
  • Rozhodčí: Prokop
  • ŽK: 1:2
  • Diváci: 40
  • Poločas: 1:2
  • Sestava Plačkova: Milan Němec – Martin Němec , Tesař, Kotlík, Kašpar (80. Pavel Xavi Svatoš) - Michal Vrána, Ehrlich (40. Zdeněk Svatoš), Kalivoda, Kubů - Vašíček, Guzik.

Utkání s Kamenicí názorně ukázalo, jak se od podzimní části proměnila, především vinou různých zranění, sestava Plačkova.