Víkendový mix

12.09.2012 16:31

psal: Pošťák

 

  Ne, prostě mi to nedá a k zápasovým souhrnům připojuji ještě jeden článek vypovídající o černém víkendu z trochu jiné strany.

  Plačkovský areál můžeme směle řadit mezi nejhezčí v celém okrese, celá řada týmů se do Plačkova vyloženě těší. Není se čemu divit - zázemí je na velice solidní úrovni a hřiště samotné má taktéž vysokou kvalitu. Samozřejmě musí být posekané, což v sobotu tak samozřejmé rozhodně nebylo, plačkovské béčko hrálo na pažitu prachbídné úrovně - vysoká tráva hodně ztěžovala kombinaci po zemi.

  Každý, kdo alespoň zakopnul o fotbalový míč, ví, že na neposečeném hřišti se nehraje příliš dobře. Proto příliš nechápu politiku týkající se sekání hřiště... Jde o čas? Peníze za benzín? Nebo o něco uplně jiného? Těžko říct, ale chtělo by to s tím něco dělat.

 

  Po pátečním tréninku znělo z kiosku do večerního ticha: "Je to výborný, v neděli jsme kompletní! Jedou všichni!". V Obratani jsme necelou hodinu před zápasem zjistili, že je nás právě tak akorát ... jedenáct. Nikdo další už naše řady nedoplnil. Hned v úvodu utkání si Jirka Kalivoda vyhodil rameno a několik minut byl mimo hru. Naštěstí se vrátil, avšak po zbytek zápasu na něm bylo znát, že úplně v pořádku není. Bohužel nebyl, kdo by ho mohl nahradil.

  Paradoxní je, že béčko v sobotním zápase využilo všechny tři možnosti vystřídání a v průběhu zápasu poslalo na plac tři čerstvé hráče. 

  Stejné problémy nás provázely i v minulé sezóně a všichni si určitě pamatují, že není ideální, když se u Stromovky přijde na to, že nás je vlastně jenom osm. Následné telefonování a takřka prošení netřeba komentovat. 

  Dokážu pochopit, že podobné starosti měl v minulé sezóně Hořepník. Ovšem podle dostupných informací měl tento mančaft obrovskou smůlu na zranění, občas měl někdo pracovní povinnosti. Navíc Hořepník nemohl sáhnout do rezervního týmu. V Plačkově je fotbalistů spoustu, stačí si vzpomenout na nešťastné pohárové utkání s Žirovem, kam nás přicestovalo snad osmnáct.

  Celý problém tvoří neexistující komunikace mezi trenéry (áčka i béčka) a hráči (áčka i béčka)...

 

  Jak je již zmíněno v článku o utkání v Obratani, rozhodčí nám rozhodně nebyl nakloněn - první pokutový kop byl vymyšlen, Láďa Jančička neměl dostat červenou kartu. Ale to je dle mého názoru všechno, do nesprávně odpískané první penalty pískal rozhodčí relativně slušně! Druhá pecka byla evidentní, pokud by podobná situace nastala v Plačkově (na domácího hráče) a sudí by jí z jakéhokoliv důvodu neposoudil jako penaltovou, skončí v Pařezáči.

  Pan Chmel utkání samozřejmě ovlivnil, ale veškerou vinu za prohru na něj, pokud jsme alespoň trochu soudní, nemůžeme házet. Kolik jsme si vytvořili gólových šancí? Kolik jich bylo ze hry? Jak jsme byli v poločase spokojeni se svojí hrou? Kolik šancí měla Obrataň? Kolik gólů chytil Kořenář?

    

 

Zpět

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.