V Plačkově vybuchla přestupová bomba – Pavel Svatoš přestupuje do Turecka

01.02.2013 18:10

psal: Kuzzel kubu.ondrrej@gmail.com


 

Anglie, Itálie nebo snad Španělsko? Nikoliv. Největší přestup letošní zimy se „upekl“ v České republice. Hvězda Sokola Plačkov Pavel Svatoš míří do nejslavnějšího tureckého klubu, jeho novým zaměstnavatelem se stal Galatasaray Istanbul.

Přestup se udál velice rychle, vždyť ještě v pátek večer trénoval Pavel se svými plačkovskými spoluhráči, aby v neděli pózoval v červenožlutém dresu desítkám fotografů. „Stále tomu nemohu uvěřit, pořád si říkám, že to snad není sen. Když mě v sobotu budila mamka na oběd, měl jsem na mobilu snad dvacet zmeškaných hovorů od svého agenta Vaška Kuny. Měl jsem okamžitě přijet do Prahy a odletět do Turecka, bohužel jsem po sobotě nemohl řídit… Naštěstí mě odvezl bratr,“ líčí hektický víkend Pavel.

  Šestadvacetiletého obránce sledovalo v posledních měsících několik zahraničních klubů – v Plačkově se potkávali skauti Liverpoolu, Schalke, Porta i Častrova. Plačkovské požadavky splnili, s výjimkou Častrova, všechny kluby, Galatasaray však předložil nabídku nejvyšší. Důležitým prvkem byla také skutečnost, že se v kabině bude Pavel potkávat s dalšími dvěma krajánky – svým velkým kamarádem Milanem Barošem a Tomášem Ujfalušim.

  „Celé jednání proběhlo strašně rychle. Pavel je horké zboží, proto si ho Turci nechtěli nechat proklouznout mezi prsty. Osobně by se mi víc hodil do Německa, kde mám také několik velice solidních kontaktů, ale Pavel si sám vybral Turecko. Nehledě na to, že zástupci Galatasaraye nabídli opravdu lukrativní částku,“ uvedl hráčův agent Kuna.

  Trenér tureckého týmu Fatih Terim tak může v krátké době přivítat třetí velkou hvězdu, po Sneiderovi a Drogbovi také českého obránce. „Pavla jsme sledovali už v loňské sezóně, jeho projev se nám hodně líbil. Rychlý a technicky vyspělý obránce je dnes na začátku každé útočné akce. Pavel k tomu všemu přidává také skvělý fyzický fond a příkladnou životosprávu. Je to profesionál, jak má být. Spolu se Sneiderem a Drogbou bude tvořit zbrusu novou osu mužstva,“ okomentoval novou posilu sportovní ředitel Lutfi Aribogan.

  Jediný, kdo je z přestupu zklamaný, je trenér Plačkova Zdeněk Kratochvíl: „Co já budu dělat? Teď se mi to rozpadá pod rukama! Klíčového hráče mi předseda prodá, můj kluk je zraněný… Vždyť já jsem v Pavlovi toho obránce našel!“, neskrývá svou nespokojenost.

  „Chápu rozpaky trenéra, ale také on musí chápat tento krok. Zástupci Galatasaraye přišli s takovou nabídkou, která zkrátka nešla odmítnout. Pavel si za svoje výkony zaslouží zahraniční angažmá, přeji mu hodně úspěchů.“, nechal se slyšet plačkovský boss Jiří Palán.

  Přestupová částka zůstala nezveřejněna, podle spekulací má jít až o osm milionů eur. Pavel zřejmě nestihne sobotní zápas s Bursou, podle všeho si tedy svou premiéru v novém dresu odbude příští týden v domácím zápase proti Antalyi.

Zpět

Diskusní téma: V Plačkově vybuchla přestupová bomba – Pavel Svatoš přestupuje do Turecka

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode