Úvod jara Sokolu nevyšel...

16.04.2013 21:11

Kuzzel©

První soutěžní utkání Plačkovákům nevyšlo. Na hřišti dosavadního lídra tabulky Poutník ligy, mužstva Jiřic, Sokol zaslouženě prohrál 2:0.

K předzápasové rozcvičce, na velmi slušně upravené hřiště, vyběhli jako první domácí. Jak už bývá zvykem, na zápas s Plačkovem se Jiřičtí sešli v hojném počtu, v takřka nejsilnější sestavě. Naproti tomu Plačkovští měli, též dle zvyklostí, problémy i se základní jedenáctkou. Z nejrůznějších důvodů chyběli: Martin Guzik (pracovní povinnosti), Láďa Jančička, Franta Mottl (oba brzdí zranění) i Michal Kotlík (smuteční obřad, do zápasu však zasáhnul v průběhu druhé půle). Vinou nulové komunikace mezi trenéry a dalšími hráči byl na lavici náhradníků připraven pouze Pavel Svatoš. Hlavní trenér Havel tedy vyslal do boje následující jedenáctku: Kořenář - M. Němec, Tesař, R. Štěpán, Kubů - Slavík, Ehrlich, Kalivoda, Kašpar - Vašíček, Kratochvíl.

První minuty jasně ukázaly, kdo bude na hřišti pánem. Domácí měli v prvním poločase znatelnou převahu, většinu času drželi balón na svých kopačkách a vypracovali si i řadu po brance volajících šancí. Plačkovští se vzmohli pouze na dlouhé míče na Kratochvíla, ty však Jiřičtí bez problému eliminovali. Tlak domácího týmu přinesl i první branku zápasu - po nepřehledné situaci ve velkém vápně se do míče opřel stoper Vincenc a zajistil svému týmu vedení. Odpovědět mohl těsně před koncem poločasu, z jediné (vyložené) šance hostů, Kalivoda. Jeho střela však síť domácí svatyně nenašla.

Druhá půle byla o poznání vyrovnanější než první část utkání. Hosté začali častěji využívat střed zálohy, ubylo nakopávaných míčů a hra Sokolu se tímto znatelně zlepšila. Všechny tyto aspekty přinesly i několik šancí - minimálně za zmínku stojí šance Kratochvíla, který se po přihrávce Ehrlicha dostal do nadějné pozice, v zakončení však bohužel přesně nezamířil. Co je to však platné, když jiřický dres obléká Petr Příhoda. Po hattricku v Plačkově se jiřický sniper podepsal pod brankový účet i v tomto utkání. Neomylně si počkal na odražený míč a nechytatelnou střelou nedal Kořenářovi šanci. Stanovil tak konečný stav na 2:0 pro domácí.

Zpět

Diskusní téma: Úvod jara Sokolu nevyšel...

• Datum: 17.04.2013 Vložil: Fanynka

Titulek: :(

Škoda,ale nebylo to nejhorší.Měli jste těžkého soupeře.

Odpovědět

• Datum: 19.04.2013 Vložil: Kuzzel

Titulek: Re: :(

Težký soupeř to určitě byl, vždyť se jedná první mančaft tabulky. Navíc jsme hráli na cizím hřišti. Ale to neomlouvá náš výkon, který měl k ideálu hoodně daleko...