Plačkov (konečně) naplno boduje

03.10.2012 14:22

psal: Pošťák kubu.ondrrej@gmail.com

V sobotu krátce po páté hodině odpolední si v Plačkově několik lidí zhluboka oddychlo. Důvodem byla výhra domácího týmu v poměru 4:2. Po čtyřech utkáních, ve kterých bral Sokol jediný bod, představuje výhra nad Ústrašínem blýskání na lepší časy.

Není lehkých soupeřů. O tom se Plačkov opakovaně přesvědčuje prakticky v každém zápase. V rámci osmého kola OP zavítal do plačkovského areálu většině domácím hráčům neznámý tým Ústrašína. Jednalo se o nevyzpytatelného soupeře, o čemž svědčilo lepší umístění v tabulce (než Plačkov), na druhé straně ústrašínští byli do té doby neškodným týmem na cizí půdě - v dosavadních čtyřech venkovních zápasech se jim nepodařilo bodovat.

V domácí sestavě chybělo několik tradičních stálic - Lukáš Ehrlich (střelec jediného plačkovského gólu v minulém kole), Tomáš Vrána (captain) a Jirka Kalivoda (produktivní záložník). Naopak se představili i hráči, kteří v minulých kolech nebyli tolik/vůbec vidět - Láďa Jančička (netřeba komentovat), Frank Mottl a Honza Kašpar. Základ tedy vypadal následovně: Kořenář - M. Němec, Tesař, Kotlík, Kubů - Mottl, R. Štěpán, Jančička, Kratochvíl - Guzik, Z. Štěpán.

První poločas nabídnul slušnou gólovou přestřelku. Po necelé čtvrhodině hry ji odstartovali hosté - centr z pravé strany dokázal hlavou zužitkovat Šoula. Pár minut poté bylo srovnáno, Martin Guzik dostál své pověsti zakončovatele a chytrou střelou srovnal s hosty krok. V 26. minutě zvrátil vedení na stranu Ústrašína svou druhou brankou v utkání Šoula. Je třeba dodat, že se z pohledu plačkovských jednalo o zásah hodně smolný - padající míč gólman Kořenář pouze vyrazil na překvapeného útočníka hostí, od něhož se meruna doŠOULAla do sítě...

O necelých deset minut později předvedl dravý průnik Kratochvíl. Plačkovský rychlík si hodil míč kolem vybíhajícího brankáře, kterému nezbylo než zatáhnout za záchranou brzdu. Penaltou nepohrdnul Martin Guzik - 2:2. V prvním poločase stojí za zmínku ještě tyč Kratochvíla a předčasné střídání dobře hrajícího Mottla, toho nahradil Kašpar.

Do druhé půle nastoupil Plačkov s jediným cílem - vyhrát. Další remíza by pro domácí mnoho neřešila. V druhé části hry měli Sokolové více ze hry, zdálo se že, Ústrašín odešel zejména fyzicky. Naopak plačkovští s chutí útočili, z množství šancí se nakonec ujaly dvě, shodou okolností je přetavil v gólové zápisy jediný muž - Zbyněk Štěpán. V prvním případě prokázal dobrou orientaci ve vápně a z těžkého úhlu dokázal Plačkov poprvé v utkání dostat do vedení. Při druhé trefě využil nedorozumnění hostujícího brankáře se stoperem.

Ve zprvu vyrovnaném utkání rozhodnul druhý poločas, ve kterém domácí strhli vedení na svou stranu a po zásluze vyhráli.

PLAČKOV - ÚSTRAŠÍN 4:2

Branky: 19. a 34. Guzik (druhá z PK), 61. a 83. Z. Štěpán - 12. a 26. Šoula

Rozhodčí: Večeřa