Tenisové odpoledne ve Vyskytné

03.10.2012 15:34

psal: Postman kubu.ondrrej@gmail.com

Vyskytná zažila černé dny - v sobotu totálně shořela, když doma prohrála s Obrataní nohejbalovým výsledkem 3:10; v neděli dokončila multisportovní víkend tenisovou porážkou s Plačkovem v poměru 4:6.

Sokol přicestoval na vyskytenský kurt v plné polní, stabilní kádr béčka byl doplněn i o několik tenistů z prvního mužstva. Výrazným oslabením byla pouze absence legendárního plejera Pavla Xaviho Del Potra Svatoše, který v minulém utkání dvakrát hodil raketu mezi diváky a do Vyskytné přicestoval pouze jako maskot. Trenér Vrána vyslal na takřka wimbledonskou trávu tuto jedenáctku: Milan Němec, Jarmil Kotlík, Venda Krejčí, Zdeněk Svatoš, Michal Vrána, Jirka Voda, Brazil Vašíček, Ondra Kubů, na síti se představilo duo Honza Kašpar a Jirka Slavík.

První dějství představovalo především boj, v 19. minutě prolomil servis hostů Matoušek a poslal Vyskytnou do vedení. Bleskově odpověděl Slavík, který tvrdou smečí vyrovnal na 1:1. Důrazná Vyskytná se však z brzkého srovnání oklepala a Matoušek svým druhým esem potěšil domácí fans.

Druhý poločas už byl plně v režii hostujících borců, v 57. minutě se o supertenisový moment postaral Kubů. Domácí gólman se na síti pokoušel plačkovského hráče nesportovně trefit, což se mu také povedlo, míč se však vrátil na polovinu Vyskytné a Plačkov takto (ne-)učebnicově srovnal na 2:2. Další bod přidal důrazným forhandem Tomáš Klap. Poté hráči Vyskytné dvakrát dobře zaservírovali a opět se dostali do vedení. To však bylo ze strany domácích vše, poté už úřadovali pouze plačkovští. Chytrým úderem srovnal Honza Kašpar. V závěru setu strhnul vedení na stranu hostů důrazný Brazil.

VYSKYTNÁ B - TENIS PLAČKOV B 4:6

Body: 19. a 37. Matoušek, 62. J. Hlobeň ml., 75. Šustr – 20. Slavík, 57. Kubů, 59. Klap, 70. Kašpar, 82. a 88. Vašíček (druhý PK)