Senožaty odevzdaly všechny body Plačkovu

18.10.2012 19:55

V rámci 10. kola Poutník ligy přivítal Plačkov na domácím hřišti tým Senožat. Hosté z posledních utkání příliš mnoho bodů nevytěžili, a tak bylo patrné, kdo by měl v tomto utkání být papírovým favoritem či outsiderem. To se také potvrdilo na hřišti. Domácí Sokol Plačkov si navíc na toto domácí utkání nachystal překvapení pro fanoušky. Nastoupil totiž ve fungl nových fotbalových dresech. Tradiční modro-černou kombinaci, či červeno-modré "Chmelařské" dresy vystřídaly barvy kopírují logo TJ Sokol Plačkov. Tedy černá a bílá.

A teď už k utkání. Sokol nastoupil v následující sestavě:

Do brány se postavil zkušený brankář Kořenář. V obraně dominoval Radek Tesař a předstoper Rostislav Štěpán. Pozice krajních beků zaujali Kůbů a Němec. Na střed zálohy se místo absentujícího Jančičky postavila posila z B-týmu Robert Vašíček a kapitán Tomáš Vrána. Na levý kraj zálohy se oproti minulému utkání v Počátkách postavil Zdeněk Kratochvíl a na pravé straně hrál Jirka Kalivoda, který se snad již definitivně vrátil po vleklém zranění. Do útoku naskočil Zbyněk Štěpán a po jednozápasové pauze kanonýr Martin Guzik.

Téměř celý poločas se hrálo na jednu branku. Senožaty ze všech sil odkopávaly balon směrem od vlastní brány a často jejich výkopy končili u Kratochvíla, nebo je sbíral výborně hlavičkující Štěpán R. Po jedné akci z pravé strany hosté faulovali. K přímému kopu se postavil Martin Guzik a nemýlil se. 1:0. Druhý gól přidal ve skluzu po nahrávce Štěpána Z, vytáhlý veterán Robert Vašíček. Do kabin se šlo za stavu 2:0. Ve druhém poločase se hosté opět za polovinu hřiště příliš často nedostávali. Zato při chuti byl Martin Guzik. Ten se blýskl dalšími třemi trefami do černého. Nutno podotknout, že jeden z těchto gólů vsítil ze značky pokutového kopu, když hosté nešetrně stáhli kapitána Toma Vránu ve vápně. Za stavu 5:0 se na hřiště postupně podívali střídající hráči "Výčepák Jarmil" aliaz Michal Kotlík,  Vašek Krejčí a náš "španělský obránce s brazilskými kořeny Šavli Hernandéz" Pavel Svatoš, který rozjásal tribuny i v samém závěru utkání. Plačkov tedy pokřtil nové dresy tím nejlepším způsobem.

Góly: 26., 60., 76. a 86. (čtvrtý PK) Guzik, 39. Vašíček. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Plačkov: Kořenář – Kubů (85. Svatoš), Tesař, R. Štěpán, Němec, Kalivoda (76. Krejčí), Vrána, Vašíček (66. Kotlík), Kratochvíl, Guzik, Z. Štěpán. Senožaty: L. Mareš – K. Večeřa, Cibula, Maděra, Vokřál, Zápotočný, K. Mareš, J. Mareš (60. Kůrka), Satrapa (15. Vlk), I. Večeřa, Sýs.

(autor: Krata)