Šavlový tanec

18.09.2012 20:34

psal: Pošťák kubu.ondrrej@gmail.com

Plačkovská rezerva konečně zabrala a ve svém třetím utkání poprvé (naplno) bodovala. Soupeřem jí bylo béčko Jiřic. Po brankách Slavíka a Svatoše si plačkovští zaslouženě odvezli cennou výhru 2:0.

Jak už je v Plačkově módou, opět byl celkem problém dát dohromady jedenáct bojeschopných hráčů. Trenér Vrána však chytře povolal pendly z A týmu a nakonec měl připravené ještě dva náhradníky. Plačkovská sestava vypadala takto: v bráně Milan Němec, vzadu šutér Pavel Svatoš, Venda Krejčí, Jirka Voda a Zdeněk Svatoš, v záloze Tom Prokop, Robin Van Vašíček, Jarmil Kotlík a Ondřej Kubů, vpředu Paolo Studnička a Jirka Slavík. V průběhu zápasu naskočili také Martin Němec a Michal Schoula.

Hosté začali svižně, už ve dvanácté minutě vybídnul nezištnou přihrávkou Jirku Slavíka Ondřej Kubů a plačkovští se dostali do vedení. První poločas nabídnul řadu šancí na jedné i druhé straně, oba brankáři však své týmy podrželi.

Na záčátku druhé půle TO přišlo. Střelu levou nohou v podání Martina Němce domácí brankář pouze vyrazil... K osamocenému míči před prázdnou bránou sprintoval hostující hráč... Byl to jeden z obránců... Ve skluzu velezkušeně uklidil balon pod víko... Na kolenou s rukama mířícími k nebi zvolal: "Tak tomu říkám dobytí ráje!" ... Na tribuně panovala nejistota... To přece nemůže být on... Ne, to nemůže... Když se však šťastný střelec zvednul z pažitu, každý to viděl - byl to on, byl to Pavel Svatoš alias Xavi Herodes!!!

Zápas tak vlastně vyvrcholil chvilku po své polovině. Do konce utkání stačilo trio Brazil, Martin Němec a Ondra Kubů spálit několik slušných šancí, brankář Milan Němec předvést pár kvalitních zákroků a muž zápasu Pavel Svatoš skluzem (připomínajícím Johna Terryho na vrcholu slávy) vykoupnout míč z prázdné brány.

Plačkov zaslouženě zvítězil, z Jiřic si veze všechny tři body po výhře 2:0.

JIŘICE B - PLAČKOV B 0:2

Branky: 12. Slavík, 47.  P. Svatoš

Rozhodčí: Machač