Vyhledávání

Palán Jiří, tel.: 775114444

Přestřelka s Lipnicí skončila prohrou

06.03.2011 20:27

V neděli 6. 3. 2011 se naše mužstvo utkalo s Lipnicí nad Sázavou. Utkali se tedy dvě mužstva ze sousedních okresů. Plačkov - Pelhřimovský okres (14. místo v tabulce OP) a Lipnice n. S. - Havlíčkobrodský okres (6. místo v tabulce OP).

Trenér J. Palán zamýchal sestavou a připravil hned několik "zajímavých" změn v kádru. Tou nejvýraznější bylo pravděpodobně zařazení hráče M. Páša (brankář) do pole na post pravého záložníka. Z těch dalších změn zaujalo, že se např. k zápasu nedostavil předstoper M. Novák (omluven) a naopak po dvou zápasových absencích z čista jasna přišel L. Erlich (automaticky odehrál celý zápas), R. Tománek (absenci v předchozích zápasech mu nedovolilo zaměstnání) a Ma. Němec (po viróze z minulého týdne, se vrátil do sestavy a zaskočil na postu předstopera). Na střídačku se tedy posadili Kratochvíl, Slavík a M. Vrána.

Do utkání jsme nevstoupili zrvona nejlépe. V 8. minutě bylo skóre již 0:2. Hosté nečekali a nejkratší cestou k bráně, nahrávkami na jeden dotek se dostali dvakrát do malého vápna, kde při střele do odkryté brány neměl Milan Němec nejmenší šanci. Zaváhání obrany potrestali hosté potřetí, kdy jsme úplně vyklidili střed obrany a tři hráči Lipnice se opět ocitli na malém vápně a pohodlně uklidili míč do sítě. Po úvodním nástupu Lipnice diváci jistě tipovali, že do poločasu dostanem minimálně vzývaného "bůra". Po faulu na Pášu, který se po nahrávce Vaňouse dostal před velké vápno, kde ho poslal k zemi hostující záložník, se postavil k trestnému kopu M. Guzik a nechytatelnou střelou nedal gólmanovi šanci. Stav byl tedy 1:3. Hosté měli několik dalších slibných šancí, ale střely z vápna a samostanté úniky končili nepřesným zakončením. V 38. minutě vystřídal Kratochvíl Kašpara a Plačkov posílil na agresivitě. Kratochvíl presoval hostujícího gólmana v rozehrávce a ten nepřesně rozehrál na Vaňouse. Ten našel ideálně nabíhajícího T. Vránu, který si pokryl míč a ve vápně ho zfaulovali hostující obránci. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. K penaltovému kopu se postavil podle pokynů trenéra, možná trošku nepochopitelně, zřejmě ne příliš rozehraný Erlich a s penaltou si poradil prachbídně. Trefil přesně padajícího brankáře Lipnice. Po zahozené penaltě se o chvíli později dostal k míči Guzik a po krásném slalomu se dostal až před brankáře a lehkým obloučkem snížil na 2:3. S tímto výsledkem se také odcházelo do kabin.

Do druhého poločasu trenér opět zamýchal sestavou. Odstoupil Guzik, Němec Mi., Krejčí. Nastoupili jsme tedy v této sestavě: Němec V. - Tománek, Němec Ma., Erlich, Mottl - M. Vrána, T. Klap, T. Vrána, Páša - Vańous, Kratochvíl. V úvodních minutách druhého polčasu jsme začali agresivněji. Napadali jsme soupeře při rozehrávce a narážečkami i kvalitním zpracováním jsme se dostavali až do vápna soupeře. Po jedné vydařené akci vysunul Mottl v 53. minutě Vaňouse směrem k rohovému praporku. Ten s přehledem našel nabíhajícího Kratochvíla, který se pohlednou kličkou vyhnul oběma lipnickým stoperům a technickou střelou z vápna obstřelil gólmana. Bylo tedy srovnáno na 3:3. Radost z vyrovnání však netrvala příliš dlouho. Hosté totiž takřka z rozehrávky a díky našim chybám rovnou třikrát udeřili, kdy naprosto vyhořel střed obrany spolu s Pášou, který evidentně tempu Lipnice nestačil. Hostující hráč, přezdívaný Dodo (kdysi působil ve Žďáře n. S.), si udělal z našich stoperů dobrý den a lobem přehazoval naše beky a vyslal tak do brejku lipnického útočníka, který měl proti Němcovi jednoduchou pozici. Tři chyby znamenaly tři lipnické branky. Po takovém zásahu jsme se jen těžce zvedali ze dna. Čtvrtý hřebíček do Plačkovské rakve přidal R. Tománek, jehož nešetrný skluz zezadu ve vápně posoudil rozhodčí jako penaltový zákrok a odpískal jej. Hosté se opět nemýlili, 3:7. Odpovědí na góly Lipnice, byla gólová souhra Tomáše Vrány s Martinem Němcem, kdy se Vrána trefil ke vzdálenější tyči a snížil tak náskok Lipnice. I u další pohledné akce byl T. Vrána. Ten se prokličkoval po narážečce s Kratochvílem až na hranici vápna a krásnou kolmicí poslal právě Kratochvíla na steč s bránou. Kratochvíl ale pravačkou ideálně netrefil roztažené jesle lipnického brankáře, který se vyznamenal bravurním zákrokem. V následující akci si Vaňous vyměnil míč u lajny s Kratochvílem a šel do střely. Ta se mu ale příliš nepovedla. V 75. minutě Karel Vaňous odsptoupil ze zápasu a pustil na hřiště J. Slavíka. Plačkov však zbraně nesložil a bojoval nadále. T. Vrána jako opravdový kapitán vykřesal ještě poslední jiskru naděje pro Plačkov, když parádní střelou snížil na 5:7. Po tomto gólu však J. Palán zamýchal opět sestavou a Kratochvíla stáhl na zálohu a Svatoše poslal na levého beka. Tím ofenzivní snaha Plačkova doslova uhasla a Lipnice si v pohodě pohlídala vedení o dvě branky.

Sokol Plačkov - Lipnice n. S. 5:7 (2:3)

Sestava: Němec Mi. (46. Němec V.) - Tománek (79. Svatoš), Krejčí (46. Klap), Němec Ma., Mottl - Vrána T., Erlich, Guzik (46. Vrána M.), Páša - Vaňous (75. Slavík), Kašpar (38. Kratochvíl)

Góly Plačkova: 25. a 43. Guzik, 53. Kratochvíl, 65. a 82. Vrána T.