Vyhledávání

Palán Jiří, tel.: 775114444

Po dvou prohrách konečně výhra

20.03.2011 13:57

V sobotu jsme se střetli s Lipským dorostem. Nastoupili jsme v následující sestavě: Němec Milan - Tománek, Krejčí, Jančička, Mottl - Kašpar, Němec Martin, Guzik, Vrána Tomáš - Kratochvíl, Vaňous. Od začátku utkání jsme soupeře přehrávali. Po vydařené individuální akci Tomáše Vrány po pravém křídle jsme se ujali vedení, když se nikým nehlídaný Vaňous hlavou přesně trefil do odkryté brány. Pro elitního plačkovského střelce to bylo osvobození. Z pěti přípravných zápasů vyšel naprázdno a až v tom šestém se konečně dokázal prosadit. Soupeř však dokázal zaskočit. Neatakovaný záložník hostů napřáhl z vápna a plavající střelu brankář Němec neudržel. 1:1. Po chvilce následoval rohový kop. Všichni ofenzivní hráči Plačkova se stěhovali do vápna, když Guzik chytře rozehrál rohový kop a namazal na volej nabíhajícímu Mottlovi. Ten krásnou střelou z 25 metrů přesně trefil místo u levé tyče. Brankář Lípy byl bez šance. Po půl hodině hry se dostal k míči Tomáš Vrána a postupoval středem hřiště na branku hostí. Nabíhající M. Vrána sebou stahoval do vápna i stopera a hosté úplně zapomněli na volného Kratochvíla. Plačkovský kapitán předložil pocukrovanou nahrávku Kratochvílovi a ten se hbitou otočkou vyhnul stoperovi a s přehledem uklidil míč k levé tyči. 3:1. Útočná dvojice Kratochvíl - Vaňous si v útoku dosti vyhověla. Po ideálním centru Krejčího do vápna, hlavou přesně předložil míč Vaňousovi Kratochvíl a ten bombou orazítkoval břevno. Do poločasu se hosté občasně dostávali k našemu vápnu. Brankář Němec byl bez práce. Těsně před poločasovou přestávkou však divákům lehce ztrpklo. Do té doby téměř bezchybná hra domácího kapitána dostala černou tečku na závěr poločasu:-) Hosté vyslali vysoký centr do vápna a Tomáš Vrána se chystal míč uklidit do bezpečí před nabíhajícím útočníkem Lípy. Nákop se mu příliš nepovedl a nechytatelnou ranou usadil míč přesně pod břevno Němcovi brány. Ukázkový vlastenec stanovil poločasové skóre 3:2.

Do druhého poločasu šli plačkovští v lehce pozměněné sestavě. Na post stopera se posunul Jančička, před něj Tománek a na levého beka se přesunul Němec Martin. Tuto alternativu zkoušeli trenéři z důvodu karetních trestů V. Krejčího a M. Nováka. Jančička si na postu stopera vedl poměrně slušně. Sbíral vysoké balony, neminul hlavou ani jeden míč a obrana pracovala tak, jak by měla. Ve zbytku zápasu jsme přidali další 3 góly a vítězství jsme si s klidem pohlídali.

Plačkov - Lípa dorost 6:2 (3:2)

Góly: Vaňous 3, Mottl, Kratochvíl, neznámý

Sestava Plačkova: Němec Milan - Tománek, Krejčí (Vrána Michal), Jančička, Mottl (Svatoš) - Kašpar, Němec Martin, Guzik (neznámý), Vrána Tomáš - Kratochvíl (Slavík), Vaňous