Palán Jiří, tel.: 775114444

Plačkovský poker v Čejově

27.08.2012 15:27

psal: Pošťák

Fotbalisté Sokola Plačkov se v 3. kole okresního přeboru představili na horké čejovské půdě. Z tradičního derby si všechny body po zásluze odvezl v dobré formě hrající tým hostů, Čejov zničil čtyřmi přesnými zásahy.

Sokolící se před utkáním nacházeli v nebezpečné spodní polovině tabulky. Po úvodním výbuchu v Žirově však následovala pohodlná domácí výhra nad Vyskytnou, která slibovala světlejší zítřky...

Jak vypadá ideální plačkovská jedenáctka současnosti? Podle slov trenérů přijel Plačkov do Čejova prakticky s tím nejlepším, co soupiska nabízí - sestava tedy vypadala takto: v brance zkušený Kořenář, střed obrany spolehliví Tesař s Jančičkou, na krajích Němec a Kubů, ve středu zálohy mozek Kalivoda a kapitán Vrána, na lajnách Ehrlich s Rosťou Štěpánem a v útoku Kratochvíl a driblér Guzik. Na lavičce byli připraveni: Zbyněk Štěpán, Kašpar a Kotlík. S týmem nepřicestoval pouze dlouhodobě zraněný Vaňous a rekonstruktér Mottl.

Již od prvních minut bylo zřejmé, jak asi bude zápas vypadat. Domácí tým povětšinou rezignoval na pokus o kombinační hru a pokud měl někdo ze žlutozelených balón, okamžitě hledal dlouhým pasem jednoho z útočících hračů. Naopak Plačkov se sympaticky snažil počet nákopů omezit na minimum, brankář Kořenář míče rozdával krajním obráncům, kteří zakládali postupný útok. Je třeba dodat, že v první půli oba krajní beci míč několikrát zbytečně ztratili a nabídli čejovským nebezpečný brejk.

V poli byli však Sokolové lepším celkem, což v desáté minutě potvrdil úvodní brankou Rosťa Štěpán. Pan Guzik zakroutil roh z pravé strany až na na zadní tyči číhajícího Štěpána. Proti jeho důrazné hlavičce neměl Kubát v bráně domácích žádnou šanci. Hosté si vytvořili ještě několik dalších šancí, skórovat mohl Ehrlich, Guzik i podruhé Štěpán, bohužel další gól Plačkova diváci v první půli neviděli.

Do druhého poločasu přichystalo plačkovské trenérské duo jednu změnu - na hřiště vyběhnul Jarmílek Kotlík, který nahradil nezvykle chybujícího Martina Němce. Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky hosté udeřili podruhé, Tomáš Vrána precizně zahrál přímý kop, Lukáš Ehrlich ho prodloužil a Kratochvíl uklidil do odkryté branky. Populární Kráťa se trefil v druhém zápase v řadě, všichni plačkovští příznivci doufají, že sérii ještě o pár víkendů prodlouží. O šest minut později zmařil všechny bodové šance domácích přesně kopnutou penaltou  kanonýr Martin Guzik. Za stavu 0:3 domácí víceméně rezignovali a s chutí hrající Plačkov bavil své fanoušky ofenzivními kouzly. Jednu z pohledných akcí přetavil ve čtvrtou skobu do čejovské rakve skvěle hrající Kalivoda. Do centru z pravé strany se opřel volejem a nebylo příliš co řešit.  V průběhu druhého poločasu se postupně obměnila útočná dvojice - místo Guzika s Kratochvílem  se na plac podíval Zbyněk Štěpán a Honza Kašpar.

Před slušnou diváckou kulisou si Plačkov po dobrém výkonu připisuje zasloužené tři body za nejvyšší výhru kola. Ještě ke všemu z venkovního zápasu!

Na úplný závěr bych velice rád poděkoval všem plačkovským fanouškům, kteří na zápas dorazili v nezvykle hojném počtu a ... opět byli slyšet! Díky!!!

ČEJOV - PLAČKOV 0:4

Branky: 10. R. Štěpán, 50. Kratochvíl, 56. Guzik, 73. Kalivoda.

Rozhodčí: Šenigl