Plačkov to dokázal!

25.09.2012 18:31

psal: Pošťák kubu.ondrrej@gmail.com

Plačkovští dokázali nevyhrát i čtvrtý zápas v řadě. V nervózním utkání poslal Ehrlich hosty do vedení. Červená Řečice se však s porážkou nesmířila - na konečných 1:1 srovnal z penalty Dýnek. Běžela devadesátá minuta...

Sedmé kolo mělo plačkovské nakopnout k posunu v tabulce. Všichni plačkovští fandové tak trochu očekávali plný bodový import z Červené Řečice. Po vydřeném výkonu stačilo málo, maličko.. Kdyby se podařilo udržet míč na svých kopačkách, kdyby Jirka Slavík nefauloval domácího stopera, kdyby Kora chytnul penaltu jako v minulém kole. Škoda, že se nehraje na kdyby.

Do sestavy se vrátili dva borci, kteří chyběli v minulém utkání, velmi důležitý byl zejména návrat Martina Guzika, který vlastně zařídil jediný plačkovský zásah. Nelze však opomenout ani přítomnost standartního plačkovského céčka Tomáše Vrány. Základní jedenáctka vykrystalizovala do této podoby: Kořenář - Němec M., Tesař, Štěpán R., Kubů - Štěpán Z., Ehrlich, Vrána, Slavík - Kratochvíl, Guzik. Druhý poločas odehrál Mottl, na posledních pár minut přišel tvrdit muziku také Kotlík.

Prakticky po celý zápas byly zadní šiky obou týmů lepší než ofenzivní složky. To mělo vcelku logický dopad na hru - minimum šancí na obou stranách. Jak domácí Dýnek, tak náš Kořenář neměli za celé utkání žádnou větší šanci ukázat své brankářské umění. Výjimkou bylo Guzikovo sólo, které domácí lapač k nelibosti menšiny plačkovských fandů zlikvidoval. Po pěkné akci z levé strany mohl poslat hosty do vedení Ehrlich, ale úvodní branku zápasu (prozatím) odmítnul, hlavou totiž zamířil nepřesně. Největší šanci na změnu skóre si v prvním poločase vytvořili řečičtí, na střelu domácího hráče neměl Kořenář nárok, radost však domácím překazil svár branky.

Druhá půle nabídla podobný obrázek jako poločas první. Oba týmy se, vědomi si důležitosti utkání, snažili strhnout výhru na svou stranu. Tato snaha však nevedla k žádným velkým šancím. Hra obou celků byla nervózní, žádný z hráčů nechtěl zbytečně riskovat a ovlivnit svojí chybou výsledek utkání.

Čtvrt hodiny před koncem ukázal svoji nezpochybnitelnou kvalitu exligista Martin Guzik. U brankové čáry vyškolil domácího obránce a přesnou příhrou doslova poprosil Lukáše Ehrlicha o brankový zápis. Hostující záložník s tím neměl problém a poslal Plačkov do vedení! Od té chvíle se snad zastavil čas. Po neuvěřitelně vleklých patnáct minut čekali plačkovští na konečný hvizd. Snad v poslední akci zápasu vlétnul do plačkovského vápna domácí stoper Dýnek a ... udělal to dobře. Chytře přepadnul přes nohu branícího Jirky Slavíka a rozhodčí Machač ukázal na značku pokutového kopu. Proti všem předsudkům se k exekuci postavil sám faulovaný a s přehledem uzavřel utkání.

ČERVENÁ ŘEČICE - PLAČKOV 1:1

Branky: 75. Ehrlich - 90. J. Dýnek

Rozhodčí: Š. Machač