Plačkov svůj Maraton (zatím) zvládá

17.04.2014 08:36

Kuzzel©

I třetí jarní utkání Sokol Plačkov vyhrál a stále se drží na dostřel zatím výborně hrajícímu Budíkovu. V rámci sedmnáctého kola Poutník ligy Plačkováci porazili pelhřimovský Maraton 2:1.

Domácí si byli velice dobře vědomi kvalit svého soupeře, vždyť Maraton byl jeden ze dvou týmů, které Plačkov dokázali na podzim porazit (pokud nepočítáme předehrávku s Pacovem). Právě první třetina podzimní části (remíza v Pacově, domácí remíza s Čejovem a dvě prohry na venkovních hřištích (Maraton a Červená Řečice) stojí za momentální pětibodovou ztrátou na vedoucí Budíkov.

V Plačkově se v jarní části ustálila kvalitní základní sestava, pro duel s pelhřimovskými matadory se však trenér Hájek musel obejít bez jednoho ze svých klíčových mužů - pracovní povinnosti do utkání nepustily Jirku Kalivodu. Skvělou zprávou naopak byla účast Lukyho Ehrlicha a Jirky Slavíka, kteří se do zápasového zatížení vrátili po dlouhých měsícich nedobrovolného odpočinku. Sestava tedy vypadala takto: Tom Kořenář - Martin Němec, Radek Tesař, Tom Keller, Franta Mottl - Luky Palán, Rosťa Štěpán, Roman Hájek, Ondra Kubů - Renda Zemek a Martin Guzik. Do utkání zasáhli i všichni náhradníci: Lukáš Ehrlich, Šimon Eremka a Jirka Slavík.

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Machače se hrál oboustranně bojovný fotbal. Pelhřimov se mohl opřít o nepřeberné zkušenosti svých fotbalistů, domácí na tom byli lépe rychlostně a postupem času také fyzicky.

Jak už bývá v jarních soutěžních zápasech pravidlem, Plačkov se ujal vedení už v první desetiminutovce. Nejmladší hráč na hřišti Renda Zemek se za své premiérové zařazení do základní sestavy odvděčil tím nejlepším možným způsobem - při skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval a z pěti metrů zaznamenal úvodní branku utkání a zároveň první zásah za plačkovské "áčko". Nemuselo zůstat pouze u jednoho zásahu, v průběhu prvního poločasu měl Reník další dvě vyložené příležitosti,které bohužel už zužitkovat nedokázal.

Maratonem nepříznivý stav utkání příliš neotřásl, jeho hráči těžili z chyb zbytečně nervózních domácích a občas nehezky zatápěli plačkovské obraně. Ojedinělou chybu nové zimní posily Tomáše Kellera musel hasit jeho parťák ze stoperské dvojice Radek Tesař, jehož souboj s pelhřimovským útočníkem označil rozhodčí jako penaltový. Ačkoliv domácí jednička vystihla směr Vaňkovi střely, na přesně umístěnou střelu neměl Kora nárok. V šestnácté minutě zápas začínal prakticky od začátku. Do poločasové přestávky stihli Plačkovští spálit pár slibných šancí, hosté několikrát nepříjemně vykombinovali domácí obranu, k přímému ohrožení se však již nepropracovali.

Do druhého poločasu vyběhli Plačkováci s lehce pozměněnou sestavou – autora první branky Rendu Zemka nahradil nejlepší plačkovský střelec Lukáš Ehrlich. Podle očekávání, a také dle logických předpokladů (věkový průměr obou týmů), začali Pelhřimovští v druhém dějství postupně fyzicky odpadat, což byla voda na plačkovský mlýn.

Z pozvolného tlaku vytěžili domácí toužebně očekávaný vedoucí gól – krásnou křižnou střelou se prosadil střední záložník Roman Hájek. V dalších minutách mohli Sokolové přidat i uklidňující třetí trefu, po níž volala zvláště šance Lukáše Ehrlicha. Plačkovský striker bohužel tváří v tvář pelhřimovskému gólmanovi Veselému situaci nezvládnul a nesmyslně balón posouval na Lukáše Palána, který z bezprostřední blízkosti jednoho z nejlepších brankářů v soutěži nepřekonal.

Nevyužité šance nakonec mohli domácí borce zamrzet. Pelhřimov se v poslední čtvrthodince vyhecoval a několikrát se dostal do přímého ohrožení domácí branky. Obrana Plačkova však žádnou komplikaci výsledku nepřipustila a Sokol si tak připsal další tři body.

Plačkov A - Maraton Pelhřimov 2:1

• Branky: 9. Zemek, 72. Hájek - 16. Vaněk (PK)
  • Poločas: 1:1