Plačkov nezklamal, Čejov nepřekvapil, Kratochvíl nezachraňoval

02.04.2014 20:29

Kuzzel©

První jarní kolo čekal plačkovské fotbalisty výjezd do sousedního Čejova. Derby s nepříjemným protivníkem předcházelo množství obav, které však zůstaly zcela nenaplněny. Plačkov po zásluze zvítězil rozdílem třídy.

Finiš zimní přípravy zastihnul v lepší formě domácí, ti totiž v posledním přátelském utkání zcela deklasovali Lipnici nad Sázavou. Na výsledku 6:0 se dvěma góly podílel explačkovský Zdeněk Kratochvíl, jenž hlasitě hlásal, že Čejov nezaváhá ani s Plačkovem.

Plačkovu generálka na druhou část sezóny tolik nevyšla – první utkání letošního roku na přírodní trávě v Plačkově vyhrála, byť těsně (4:3), humpolecká rezerva.

Duel proti sobě svedl dva týmy z opačných končin tabulky – Plačkov se tlačí na samotnou špici, zatímco Čejov bojuje o bytí a nebytí v soutěži.

Trenér Hájek nemohl počítat s celou řadou fotbalistů – dlouhodobě jsou zraněni: Jančička, Trtík, Slavík a bratři Ehrlichové. Komunikaci se vyhýbá Kašpar s T. Vránou. Ostatní hráči na zápas dorazili, základní jedenáctka tedy vypadala takto: Tomáš Kořenář – Martin Němec, Radek Tesař, Tomáš Keller, Franta Mottl – Lukáš Palán, Roman Hájek, Jirka Kalivoda, Ondra Kubů – Martin Guzik, Rosťa Štěpán. Na lavičce zůstali připraveni Šimon Eremka, Renda Zemek a Milan Němec.

Plačkovu vstup do utkání vyšel skvěle, hned po deseti minutách hry se po velkém zaváhání domácího gólmana Nováka prosadil nový plačkovský striker, Rosťa Štěpán. V průběhu prvního poločasu Novák své zaváhání několikrát dokázal napravit – blýsknul se především při lobu Guzika, zuby si na něm vylámal i Kubů a Štěpán. Ve třicáté minutě se nepěkně rozzlobila početná obec fanoušků domácích, jimž se tuze nelíbila penalta odpískaná proti jejich týmu. Hraní rukou v pokutovém území zcela nekompromisně potrestal Tomáš Keller. Do kabin se tedy odcházelo za dvoubrankového vedení Plačkova.

Hned na začátku druhé půle dostali domácí velice slibnou možnost ke snížení na rozdíl jediné branky, Kubů totiž neobratně fauloval v těsné blízkosti velkého čtverce. S nařízeným trestným kopem z ideální vzdálenosti si však poradil brankář Kořenář.  Po sérii čejovských pološancí zápas definitivně rozhodl Kalivoda, který po samostatném úniku nedal čejovskému gólmanovi sebemenší šanci.

Čtvrtý a finální hřeb do čejovské rakvičky s chutí zatloukl Rosťa Štěpán, jenž po ideální přihrávce za obranu vstřelil svůj druhý gól v zápase. Poslední čtvrthodinku se utkání víceméně dohrávalo. Čejovští se smířili s prohrou, naopak Plačkováci se vezli na vlně euforie při vědomí dostatečného náskoku.

Snad všichni byli zvědavi na výkon Zdeňka Kratochvíla. Samozvaný záchranářský specialista, který za podivných okolností opustil Plačkov a vyrazil zachraňovat Čejov, sice hrál celý zápas, ale na hřišti vůbec nic nevymyslel. Takže vlastně podal standartní výkon…

ČEJOV A - PLAČKOV A 0:4

• Branky: 10. Štěpán, 30. Keller (PK), 57. Kalivoda, 75. Štěpán
  • Poločas: 0:2
  • ŽK: 3:4
  • Rozhodčí: Machač, Šťastný, Mráček
  • Diváci: 100
  • Sestava Plačkova: Tomáš Kořenář – Martin Němec, Radek Tesař, Tomáš Keller, Franta Mottl – Lukáš Palán, Roman Hájek (76. Šimon Eremka), Jirka Kalivoda, Ondra Kubů – Martin Guzik (65. Renda Zemek), Rosťa Štěpán

Zpět

Diskusní téma: Plačkov nezklamal, Čejov nepřekvapil, Kratochvíl nezachraňoval

• Datum: 04.04.2014 Vložil: Byfa

Titulek: 0:4?

Zase tak jednoznačně bych to neviděl vzhledem k výrazné pomoci rozhodčích, kdy k penaltě vůbec nemělo dojít, po tom co byl míč podle signalizace pomezního v zámezí, ale následně si to radši tento pán rozmyslel a byl zticha, a záměrným přehlédnutím a nevyloučením levého beka za svůj zákrok a následné ohnání to hostům výrazně ulehčil… Asi by jste vyhráli i tak, ale s rozhodčím v zádech to jde lépe, co?

Odpovědět

• Datum: 06.04.2014 Vložil: Bizan

Titulek: Re: 0:4?

Pomezni rozhodčí zřejmě mával na nějakého svého kamaráda, protože aut nebyl v žádném
    případě!!! Moc dobře jsme to viděli, takže nazdar.. :-)

Odpovědět

• Datum: 06.04.2014 Vložil: Kuzzel

Klasika! Breč a stěžuj si na rozhodčího..

Odpovědět

• Datum: 04.04.2014 Vložil: Fan

Titulek: Moc

Dejte mu už pokoj je to jeho volba, že si vybral Čejov. Bože jako tohle trochu přeháníte. zajímalo by mě jak by se to líbilo vám ;)

Odpovědět

• Datum: 03.04.2014 Vložil: Tom z prahy

Titulek: Priprava

Je vidět kvalitní predzapasova příprava Martina Němce :-)

Odpovědět

• Datum: 03.04.2014 Vložil: Martin

Titulek: Re: Priprava

Tak Ti děkuju, to byla tajná příprava. Jestli jsem chodí trenér tak jsem v sobotu bez místa :-)