Plačkov maraton nedokončil

18.06.2013 17:27

Kuzzel©

  Nepovedený závod předvedl plačkovský běžec na pelhřimovském oválu. Soupeřem mu byl zkušený Maratónec, jenž si od prvních metrů vypracoval náskok, který po celý závod nejenom v klidu udržoval, ale dokonce i navyšoval...

  Sobotní odpoledne připravilo pro oba mančafty nesnadné utkání. Teplota se vyšplhala nebývale vysoko, přičemž po celou dobu utkání se na pelhřimovské "druhé trávě" neukázal ždibec stínu. Je trochu zarážející, že se s těmito podmínkami mnohem lépe vyrovnali o poznání starší domácí borci.

  Plačkovští tentokrát neměli typické starosti se sestavou - do Pelhřimova odcestovalo hned 14 hráčů schopných boje. Mimo dlouhodobě zraněných (Jančička, Kořenář, Kratochvíl, Mottl) se utkání nezúčastnil pouze Honza Kašpar, jemuž se zřejmě pojmy jako morálka, tým nebo slušnost rozmazávají v alkoholovém oparu.

  Zápas se pro Plačkováky nevyvíjel dobře už od prvních minut. Všech patnáct diváků (šest z Plačkova) se první branky dočkalo hned v páté minutě. Pelhřimovský Mareš vystřelil, plačkovský Kotlík tečoval a v Humpolci bydlící brankář Němec neměl nárok. Vstřelená branka hosty jakoby opařila. Naopak pelhřimovští mazáci začali hrát svůj klasický "profesorský" fotbal plný krátkých přihrávek. 

  Zřejmě klíčový okamžik přišel v minutě pětadvacáté, kdy Martin Guzik neudržel nervy na uzdě a sprostě vynadal rozhočimu Faltýnkovi. Je všeobecně známo, že zmíněný sudí si na podobné výlevy vysloveně potrpí, přesto červená karta, bez předchozího žlutého varování (!!!), kdekoho překvapila. Bylo celkem evidentní, že oslabený Plačkov nebude moci vzdorovat v pohodě hrajícím, a hlavně kompletním, domácím.

  V úvodu druhé půle přidal Maraton uklidňující dvě branky. Od padesáté minuty se tedy utkání víceméně dohrávalo. Alespoň čestný úspěch plačkovských barev zaznamenal Kalivoda, na jehož brance se podílel i příkladně bojující Zdeněk Svatoš. 

 

Maraton Pelhřimov - Plačkov A 4:1

  • Branky: 5. Mareš, 48. M. Vacek, 51. Bednařík, 74. Vaněk – 65. Kalivoda
  • Rozhodčí: Faltýnek
  • ŽK: 1:0
  • ČK: 1:1 (80. Ježek – 26. Guzik)
  • Diváci: 20
  • Poločas: 1:0
  • Sestava Plačkova: Milan Němec - Martin Němec, Tesař, Kotlík, Kubů - Michal Vrána, Ehrlich, Kalivoda, Rosťa Štěpán (59. Pavel Svatoš) - Vašíček (53. Zdeněk Svatoš), Guzik.

 

 

 

Zpět

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode