Ostuda

20.08.2014 12:14

Kuzzel©

Své první domácí utkání Sokolíci naprosto nezvládli. Po rychlé vedoucí brance domácích se všeobecně očekávala "střelnice", Čejovští však záhy vyrovnali a po zbytek zápasu byli Plačkovákům vyrovnaným soupeřem. Utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Po prvním kole a výhře na hřišti nebezpečných Počátek čekal na plačkovské fotbalisty první domácí zápas s hratelným soupeřem z  Čejova. Všeobecně se předpokládalo, že domácí neponechají nic náhodě a v pohodě si dokráčí pro (víceméně povinné) tři bodíky. Jak už nás však nejen tento fotbalový víkend přesvědčil (Sparta Praha - Baník Ostrava 0:1, Manchester United - Swansea 1:2), všeobecné předpoklady jsou občas naprosto liché.

Oproti minulému zápasu musel trenér Hájek udělat několik změn v sestavě, ze které mu vypadl trojlístek Roman Hájek, Rosťa Štěpán a Tomáš Vrána. Z chaty se naopak vrátil Lukáš Palán a svou návštěvou nás poctili také Renda Zemek a Šimon Eremka, který však půlhodinu před zápasem zase nepochopitelně odjel. Do základní sestavy se, pro někoho trochu překvapivě, podíval Michal Kotlík. Opět chyběl dlouhodobě zraněný střelec Lukáš Ehrlich.

Hájit čest a slávu Plačkova vyběhla tato jedenáctka: Tom Kořenář - Martin Němec, Radek Tesař, Tom Keller, Luděk Tománek - Lukáš Palán, Michal Kotlík, Jirka Kalivoda, Ondra Kubů - Franta Mottl a Honza Trecha. Na lavičce na svou šanci čekali: Jirka Slavík, Renda Zemek a Standa Havel.

Sokolíci začali, jak již začíná býti pravidlem, velice rychlým gólem. Dobře hrající Lukáš Palán poslal před Novákovu bránu jeden ze svých prudkých centrů, hostující gólman nepříjemný balón stačil vyrazit, naneštěstí pro Čejeny však pouze na penaltu, kde číhal Ondra Kubů a nekompromisní dorážkou poslal Plačkov do vedení.

Z toho se domácí netěšili příliš dlouho, konkrétně pět minut. V deváté minutě se totiž ke standartní situaci z 22-ti metrů postavil Neuber a poradil si náramně - míč zapadnul přesně k bližší tyči a v Plačkově se začínalo od začátku.

Převážit vedení zpět na stranu domácich mohl Frenk Mottl, kterého našla před odkrytou bránou ideální přihrávka Lukáše Palána. Franta si však s vyloženou příležitostí poradil ve stylu bývalého plačkovského spalovače šancí Zdeňka Kratochvíla.

Lukáš Palán řádil na pravé straně jako černá ruka, po jeho další povedeném centru se do zakončení protlačil Jirka Kalivoda, jenž dokázal přihrávku přetavit v důležitý vedoucí gól. Radost plačkovských hráčů a fanoušků však zmrazil nesprávně zvednutý praporek pomezního Šťastného.

První poločas si Plačkováci dokázali vypracovat i další šance, žádná z nich se však bohužel neujala. Postupem času naopak začali čím dál více zlobit čejovští fotbalisté, kteří po vyrovnání vycítili, že z Plačkova není nemožné přivézt nějaký ten bod.

Po poločasové přestávce se hrálo především podle hostujících not. Sokolíci, podobně jako při zápase v Počátkách, zcela vypadli ze své role a dovolili svému soupeři udávat tempo utkání. Náznaky šancí byly k vidění na obou stranách, Čejeni však měli větší hlad po úspěchu, což také dokumentovala série sedmi rohů zahrávaných během tří minut.

Nebetyčnou tragédii odvratil několik minut před koncem brankář Kořenář. V okamžiku, kdy se na domácí bránu řítil kučeravý blondýn, by se v málokterém z plačkovských příznivců krve dořezal. Kora však situaci zvládnul na výbornou a nepřipustil nejhrůznější možný scénář, jaký se v Plačkově mohl udát.

Černé plačkovské odpoledne dokonal Lukáš Kratochvíl, jenž sice neúmyslně, ale přesto hodně strašidelně zranil domácího špílmachra Jirku Kalivodu. Doufejme, že Kali své zranění co nejdříve překoná a nejpozději v dalším domácím utkání nám bude opět servírovat své ofenzivní delikatesy.

Plačkov - Čejov 1:1

• Branky: 4. Kubů, 9. Neuber
  • Poločas: 1:1
  • ŽK: 4:0
  • Rozhodčí: Šenigl, Večeřa, Šťastný
  • Diváci: 100
  • Sestava Plačkova: Tom Kořenář - Martin Němec, Radek Tesař, Tom Keller, Luděk Tománek - Lukáš Palán, Michal Kotlík, Jirka Kalivoda (Renda Zemek), Ondra Kubů - Franta Mottl (68. Jirka Slavík), Honza Trecha.

Zpět

Diskusní téma: Ostuda

• Datum: 23.08.2014 Vložil: fikis

Titulek: marnota

na to ze chcete postupovat a malem jeste prohrajete s cejovem ste se moc nepredvedli :)))))))