Vyhledávání

Palán Jiří, tel.: 775114444

Odnesla to Vyskytná

03.04.2011 13:29

V sobotu 2. 4. 2011 naše "A" mužstvo nastoupilo k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání. Soupeřem Plačkova byl tým z Vyskytné. Domácí nastoupili v sestavě, která trenérům vykristalizovala během zimní přípravy. Vykartované stopery Nováka a Krejčího nahradili Jančička s Tománkem. Do brány se postavila jistota ze zimní přípravy, zkušený brankář Milan Němec. Exligový "špílmachr" Martin Guzik se vrátil na střed zálohy za ofenzivní esa Vaňouse a Kratochvíla. Kapitnánskou pásku si po kratší pauze navlékl opět Tomáš Vrána.

Hosté začali aktivněji. Jejich tradiční hra, nakopávané balóny na útočníky, nám z počátku utkání dělala problémy. Němec se blýskl v prvním poločase hned několika kvalitními zákroky. Asi po půlhodině hry se dostal do brejku Karel Vaňous a i s trochou štěstí dotlačil míč o pravou tyč do sítě. Vedli jsme 1:0. Tlak Vyskytné stoupal. Při nepřehledné situaci ve vápně se dostal k zakončení hostující záložník, položil stopera Jančičku i brankáře Němce a uklidil míč do sítě, 1:1. Plačkovští, jmenovitě Guzik, Kratochvíl, Kašpar a Vaňous, měli hned několik šancí, které však nevyužili. Když už Guzik trefil tyč, tak se míč odrazil od brankáře do zámezí. Za stavu 1:1 se tedy šlo do kabin.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji domácí. Guzik parádně uvolnil Vaňouse a ten se dral do vápna z pravé strany. Viděl nabíhajícího Kratochvíla a předložil mu ideální nahrávku do běhu a Kratochvíl ve skluzu uklidil míč do sítě, 2:1. Asi po 15ti minutách druhého poločasu hosté opět vyrovnali. Zahustili střed a po levém křídle se dostal k zakončení nikým nehlídaný hostující záložník. Plačkovští ale nesložili zbraně. Na hřiště přišel Trtík (vystřídal M. Vránu) a při rohovém kopu našel Guzik svým centrem právě Trtíkovu hlavu, 3:2. V tento moment se domácí dostali na koně. Hosté fyzicky odpadávali a Kratochvíl s Vaňousem je napadali při rozehrávce. Při jedné takové akci se dostal k balonu Guzik, obešel hráče na hranici vápna a nahrál Vaňousovi na druhý gól. 4:2. Poté si oba hráči roli vyměnili a skóroval Guzik, 5:2. O chvíli déle vyslal Vaňous dlouhý pas na levý okraj velkého vápna, kam zasprintoval Kratochvíl. Posunul si míč na levačku s přehledem nacentroval na nabíhajícího Guzika, který měl dostatek času zpracovat si balón a  uklidit ho k tyči, 6:2. Guzik svůj úkol v tomto utkání splnil a šel v poklidu vystřídat. Hosté fyzicky odpadli a domácím se dařilo držet je na jejich polovině hřiště. Kdybychom si měli tipnout výsledek před utkáním, málokdo by tipoval takovýto výsledek. První krok za záchranou tedy Plačkov zvládl.

Sokol Plačkov "A" - Vyskytná "A" 6:2 (1:1)

Góly Plačkova: Vaňous 2, Kratochvíl, Trtík, Guzik 2

Sestava Plačkova: Milan Němec - Mottl, Jančička, Tománek, Martin Němec - Tomáš Vrána (C), Michal Vrána, Guzik, Kašpar - Vaňous, Kratochvíl