Lehce zarezlý válec

24.09.2013 19:28

Kuzzel©

Uf, to byl zápas! Fanoušci Plačkova trpící srdeční slabostí mají zákaz vstupu na utkání Sokolíků. Ve vlastním zájmu.

Po strašidelném startu do soutěže – pouhé dva body ze čtyř utkání, se Plačkov konečně rozjel a z posledních dvou zápasů vytěžil plný počet šesti bodů. Domácí zápas s Velkou Chyškou, nováčkem Poutník ligy, měl znamenat prodloužení vítězné série. Tento plán začal dostávat první trhliny už před utkáním, trenér Hájek totiž mohl využít služeb pouze dvanácti hráčů. Výsledná sestava tedy vypadala takto: Kořenář – Martin Němec, Tesař, Jančička, Mottl – R. Štěpán, Kalivoda, Hájek, Eremka – Slavík , L. Ehrlich. Na lavici náhradníků byl osamocený Jarmílek Kotlík.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si v prvním poločase dokázali vytvořit územní převahu i několik gólových příležitostí. Šance Kalivody, několik střel Ehrlicha, ani pološance Slavíka však s výsledkovou tabulí nehnuly. O úvodní branku domácích se postaral až střední záložník Roman Hájek. Slavík z pozice levého halva posunul balón doprostřed, kam si naběhnul Hájek a přímým nártem vyslal nechytatelnou střelu, která znamenala jak vedení 1:0, tak první Romanův gól v dresu Plačkova.

O několik minut mohlo být ještě veseleji – hostující obránce nechtěně zahrál rukou v pokutovém území a Plačkov dostal výhodu zahrávání pokutového kopu. Zodpovědnost na sebe vzal spolehlivý exekutor, Lukáš Ehrlich. Na Lukyho střelu brankář hostů neměl šanci dosáhnout, šla totiž metr vedle pravé tyče…

Hosté přežili první část utkání, ve které inkasovali pouze jednou a do druhé části nastoupili s přesvědčením, že z Plačkova je reálné přivézt bod(-y). Zvýšili úsilí a přidali na důrazu, což dělalo Sokolíkům nemalé problémy. Částečné uklidnění přinesl domácím Ehrlich, který hlavičkou odčinil neproměněnou penaltu a přidal uklidňující druhou branku. Kdo čekal klidné dohrání zápasu, byl na omylu. Hosté po minele plačkovské obrany snížili a nadále se snažili o vyrovnání. Poslední minuty utkání se nesly ve velké nervozitě, domácí hráli zbytečně křečovitě a pustili hostující bojovníky do několika náznaků brankových šancí. Vyrovnat se jim však nepodařilo.

Plačkov vyhrál i třetí utkání v řadě a stále se posouvá tabulkou vzhůru k pozicím nejvyšším. Zápas s Chyškou však rozhodně nenabídnul nějakou parádní podívanou. Domácí sice byli fotbalovější a většinu času drželi balón, ale výsledný výkon byl více než vlažný. Pokud Plačkováci předvedou podobnou hru i v Žirovnici, stěží prodlouží vítěznou sérii.

INFO PRO FANOUŠKY: Do Žirovnice pojedeme autobusem! Utkání se hraje v sobotu, patrový autobus vyjíždí klasicky od Stromovky. Čas bude upřesněn nejpozději v pátek dopoledne – sledujte naše stránky!

Plačkov A – Velká Chyška 2:1

• Branky: 32. Hájek, 54. L. Ehrlich – 70. Berka
  • Rozhodčí: Šenigl