Vyhledávání

Palán Jiří, tel.: 775114444

Krok k záchraně

10.05.2011 14:39

Domácí po senzační venkovní výhře v Žirovnici vyhráli i další zápas a plně tak využili zaváhání svých nejbližších konkurentů. Do Plačkova, který se před 19. kolem nacházel na posledním místě tabulky okresního přeboru, přijel nepříjemný soupeř - Červená Řečice. Domácí byli takřka bez absencí, chyběl pouze dlouhodobě zraněný Franta Mottl a Pavel Trtík. Od začátku utkání Plačkov vycházel ze zabezpečené obrany, častěji měl míč na kopačkách a vytvořil si i více šancí. Klíčový moment utkání přišel v 21. minutě, kdy se zcela zbytečně nechal vyloučit hostující Chaloupecký. Od té chvíle už byla převaha Plačkova zcela zřejmá, hosté sice občas zahrozili z nepříjemných protiútoků a několika standartních situací, ale obrana domácích v čele s brankářem Havlem všechny situace vyřešila. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Hned po změně stran se aktivnější domácí konečně dočkali - po rohu se hlavou prosadil Jančička. Plačkov se dočkal kýženého vedení a lehce polevil, hosté toho však nevyužili. Po několika neproměněných šancích (Guzik, Vrána, Kratochvíl) přidal gólovou pojistku kapitán týmu Tomáš Vrána. V té chvíli zbývalo do konce utkání 5 minut a domácí se mohli začít radovat z plného bodového zisku. Plačkov zaznamenal čtvrtou výhru doma a na jaře si připsal již 10 bodů. Výhra nad Řečicí také znamenala posun v tabulce - Plačkov je aktuálně na dvanácté příčce a má náskok dvou bodů před poslední Horní Vsí.

Góly: 46. Jančička, 86. Vrána. Rozhodčí: Gaupmann. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (21. Chaloupecký). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Plačkov: Havel – Krejčí, Jančička, Němec, Tománek, Vrána, Ehrlich, Kubů, Kratochvíl (84. Novák), Guzik, Vaňous (70. Kašpar). Červená Řečice: Jaroš – Gaupmann (17. Vlček), Chaloupecký, Plášil, Košťál, Dýnek, Bouz (53. Ježek), Chvalkovský, Nohejl, Obranec, Kubánek.