Konec špatný, všechno špatné?

20.11.2012 13:39

psal: Postman  kubu.ondrrej@gmail.com

Poslední zápas podzimní části Poutník ligy plačkovským vůbec nevyšel. Domácí Žirovnice zvítězila v poměru 4:1, ačkoliv v poločase mohla stejným rozdílem prohrávat...

Překvapivě objektivní shrnutí utkání vyšlo v Pelhřimovském deníku:

pelhrimovsky.denik.cz/fotbal_region/v-dohravkach-zvitezila-jen-rezerva-zirovnice-pe12.html

K tomu není potřeba mnoho co dodávat, proto pouze připojím několik postřehů:

• Negativně zápas ovlivnilo svalové zranění jednoho z plačkovských nejlepších hráčů podzimu - Kalivody, který musel v desáté minutě přepustit místo Robertovi Vašíčkovi.
  • Opět jsme zahodili (zejména v průběhu prvního poločasu) velké množství vyložených šancí (Mottl, Němec, Kratochvíl).
  • Dvakrát pomohla žirovnickým konstrukce brány - Vrána trefil z přímého kopu tyč, Němec orazítkoval nepovedeným centrem břevno.
  • Frank se opět trefil! Kanonýr objevený koučem Kratochvílem se prosadil i v třetím zápase v řadě. Škoda, že nevyužil i další své příležitosti.
  • Naopak Žirovnice nám dala v prvním poločasu lekci z produktivity - ze tří víceméně náhodných šancí dvakrát skórovala.
  • Prakticky jsme si dali dva vlastní góly - při druhé brance změnil dráhu letu míče expert na vlastní góly Kubů, třetí trefa byl čistokrevný vlastenec po nešťastném zásahu Tesaře.
  • Do posledního kola nejlepší obrana okresu kapitulovala čtyřikrát - v průběhu celé sezóny jsme tolik branek neinkasovali v žádném utkání.
  • Na šestém místě tabulky ztrácíme pouze tři body na lídra okresu, mužstvo Jiřic. Nikde v kraji jsem nenašel podobně vyrovnanou tabulku. Pokud se podíváme do Evropy, Poutník lize se co do vyrovnanosti může rovnat pouze francouzská Ligue 1, kde na první Lyon ztrácí sedmé (!) Rennes taktéž tři body. Španělská Primera División nabízí druhý extrém - šestý Real Betis hledí na první Barcelonu přes propast čítající šestnáct bodů...

V Žirovnici jsme nezanechali špatný dojem, prvních třicet minut bych dokonce hodnotil jako velmi solidních. Konečný výsledek je pro Plačkov hodně krutý, ale rozhodně nemá cenu zkazit si posledním zápasem celý první poločas okresní sezóny 2012/2013. Šesté místo není sice žádný zázrak, ale vzhledem k nesmírné vyrovnanosti první poloviny tabulky a bodovému odstupu od podzimního mistra bych nebyl skeptický.