Jak hrál sudí s Obrataní proti Plačkovu

11.09.2012 17:55

Zdá se to být jako ohraná písnička. Čas od času si některý tým na světové, prvoligové, krajské či okresní úrovni postěžuje na výkon rozhodčího. To, co se ovšem dělo v Obratani, to nemá nikde na světě obdoby.

Plačkov nastoupil v rámci 5. kola Poutník ligy právě v této vesničce. Domácí si z počátku vytvořili hned několik příležitostí. Gólově se však neprosadili. Naopak, po jedné povedené akci Plačkova z levé strany byl faulován Kalivoda. Kapitán Tomáš Vrána si postavil míč a byl až natolik přesný, že trefil levou tyč domácí brány. Po chvilce už se hosté z Plačkova radovali. Vrána se uvolnil přes dva hráče a krásným centrem našel nabíhajícího Kalivodu, který hlavou otevřel skóre. Do poločasu si domácí vytvořili jednu velikánskou příležitost, ale exligový brankář Kořenář se vyznamenal krásným zákrokem a poradil si i s dorážkou do prázdné brány. Naprosto nepovedený zápas sehrál hostující Kratochvíl. Míč ho takřka neposlechl a když ho chtěl zpracovat, vždy mu uskočil, nebo se odrazil k protihráči. Ve snaze o jeho získání se dopustil hned tří zbytečných faulů. Jak on sám tvrdí, byl po dvaceti minutách na vystřídání.

Do druhého poločasu šli domácí nabuzeni a ve snaze vyrovnat se hrnuli do útoku. Po jedné akci se jim podařilo srovnat krok s Plačkovem. Hosté však boj o tři body nezvdali. Domácí se dopustili dalšího faulu v blízkosti pokutového území. Míče se ujal opět hostující kapitán Vrána. Precizně provedeným trestným kopem k levé tyči (a to tak, že se domácí brankář málem zabil o tyč) vrátil Plačkovu vedení. Poté jsme měli ještě jednu šanci z trestného kopu Guzika, ale míč šel těsně vedle šibenice. Domácí zvyšovali nápor a právě při jedné takové skrumáži byl údajně faulován domácí hráč v našem vápně. Tento faul viděl snad jen rozhodčí. Domácí tak touto "unfair play" cestou srovnali skóre na 2:2. O chvilku později se rozhodčí dopustil dalšího omylu, který můžeme vidět maximálně tak v seriálu Okresní Přebor, který vysílala televize Nova. Domácí hráč bez cizího zavinění spadl na zem a křičel v bolestech. Jančička se k němu vidal zjišťovat, co se domácímu hráči přihodilo. Rozhodčí zamířil k pomeznímu s nímž se poradil a poté ukázal Jančičkovi nesmyslně červenou kartu. Vlna protestů proti verdiktu rozhodčího byla zbytečná. Jančička se odporoučel do kabin. Závěr utkání patřil opět "výborně" hrajícímu domácímu rozhodčímu, který dva metry před pokutovým územím Plačkova zapískal již druhý pokutový kop. V poslední minutě tedy Obrataň vstřelila rozhodující branku a s "nepatrnou" pomocí rozhodčího porazila Plačkov 3:2. Doufáme, že se disciplinární komise a komise rozhodčích bude tímto zápasem zabývat. Protože takovýto rozhodčí, by neměl pískat ani tu "pralesní ligu".

 

Obrataň - Plačkov 3:2 (0:1)

Branky Plačkova: Kalivoda, Vrána

Sestava Plačkova: Kořenář - Němec, Tesař, Jančička, Kubů - Kalivoda, Vrána, Štěpán R., Štěpán Z. - Kratochvíl, Guzik

Zpět

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode