Frank opět zasahuje II (-krát)

13.11.2012 14:37

psal: Pošťák kubu.ondrrej@gmail.com

Neúplná podzimní část Poutník ligy byla (trochu nepochopitelně) proložena předehrávkou 14. kola, ve které přivítal domácí Plačkov neoblíbeného soupeře, Střepinu Žirov. Zápas měl hned tři úspěšné střelce na straně domácích, ale pouze jednoho hrdinu. Po kvalitním výkonu všech řad zvítězili domácí přesvědčivě 4:0.

Namlsaný Plačkov surfoval na vlně euforie - po vydřeném vítězství nad Maratonem Pelhřimov v minulém kole se šňůra výher natáhla na skvělých pět zápasů bez bodového zaváhání. Žralok z Žirova však na série příliš nedá a do Plačkova rozhodně nedorazil body bez boje odevzdat. Navíc se Sokolu na žirovské dlouhodobě nedaří. Pro plačkováky se jedná o nejméně oblíbeného soupeře z celého okresního pelotonu, každý bod uhraný s tímto nepříjemným mančaftem se v Plačkově hodně počítá. Ono se totiž těch bodů v posledních sezónách moc neuhrálo.

Oproti poslednímu víkendu mohli domácí počítat s navrátilci do sestavy - Martinem Guzikem a Frankem Mottlem. Ze základu naopak vypadnul kapitán Tomáš Vrána (pracovní povinnosti) a Zbyněk Štěpán (červená karta). Pánové Havel a Kratochvíl vyslali na hřiště tuto sestavu: v bráně Kořenář, vzadu M. Němec, Tesař, R. Štěpán a Kubů; v záloze Kalivoda, Vašíček, Jančička, Kratochvíl a v útoku Guzik s Mottlem.

Utkání začalo klasicky - žádný z týmů nechtěl udělat první chybu, oba soupeři hráli ze zabezpečené obrany a hlavní heslo bylo: Neinkasovat! První část úvodního poločasu byl zápas víceméně vyrovnaný. Ve druhé části začal mít Plačkov navrch, uzamknul žirovské na jejich půlce a několik nebezpečných závarů takřka skončilo brankou. Žirov se spoléhal především na rychlé brejky, Sokolům se však všechny náznaky šancí dařilo eliminovat.

Vadou na kráse prvního poločase bylo zranění domácího středního záložníka - Láďa Jančička, stabilní člen základní sestavy a dlouhodobě jeden z jejích nejlepších hráčů, nestihnul odehrát ani čtvrhodinku. Zranění třísla znamelo okamžité střídaní, na hřišti Láďu vystřídal Michal Jarmil Kotlík.

Druhý poločas začal prakticky úplně stejně jako ten první - domácí útočili, Žirov se (stále obtížněji) bránil. Jak je důležité míti svého Mottla se domácí přesvědčili v 49. minutě. Malinkatý přeškolený striker vůbec nic nevymýšlel a do balónu píchnul vidláckým bodlem. K všeobecnému překvapení se tato velmi nečekaná střela ujala a poslala Plačkov do vedení. O šest minut později ukázal svou velikost klasický střelec, Martin Guzik. Bleskurychle rozehrál přímý volný kop, nachytal gólmana Jonáše na přemrzlých švestkách a zvýšil na 2:0.

František Mottl nikdy nebyl žádný zázračný střelec. On to vlastně nebyl ani obyčejný střelec. Za svoji kariéru dal branek poskrovnu, což bylo také dáno tím, že vždy nastupoval v obranné linii. Nejslavnější trefu si nechal na zápas z největších - legendární utkání "O všechno" ve Vyskytné. Poslední zápas sezóny 2008/2009 měl rozhodnout o jediném postupujícím týmu do Poutník ligy. Plačkovu potřeboval v přímém souboji vydolovat na vyskytenské sjezdovce výhru. Vítězný gól tehdy trefil Frank. Najednou se zjevil za obranou a neomylně poslal Plačkov do vyšší soutěže. V nastavení bohužel Frankovu trefu zcela znehodnotil přímý kop Fíly. Vyskytná vyrovnala a z prvního místa postoupila do Poutník ligy, kde každou sezónu hraje ve spodních patrech tabulky, ale přesto se stále drží. Plačkov v dané sezóně dodatečně postoupil také.

Pokud je však řeč o posledních zápasech, je Frank čarostřelec! Prakticky z nouze nastoupil tento klasický defenzivní hráč na hrot v Kamenici nad Lipou a dvěma zásahy zajistil Plačkovu důležité vítězství. V dalším utkání proti Maratonu si odpočinul, nechal správně uležet střelecký prach, aby opět skóroval proti Žirovu! A snad by to ani nebyl Frank, kdyby se netrefil hned dvakrát. Druhý zásah přišel v 64. minutě, plačkovský Maradona opět stál na správném místě a tvrdou střelou prakticky rozhodnul zápas.

Šlehačku na žirovnickou rakvičku přidal po delší době skórující Zdeněk Kratochvíl. Samostatný nájezd proměnil Kráťa s jistotou sobě vlastní. Velmi pohledný druhý poločas dohráli plačkovští s míčem na kopačkách, Žirov, vědom si své porážky, zcela rezignoval a zápas se dohrával vlastně pouze z povinnosti.

Sokol Plačkov v tomto utkání ukázal vskutku precizní výkon, do té doby druhý tým tabulky porazil rozdílem třídy. Všichni hráči odehráli slušný zápas, pokud bychom měli jmenovat jednotlivce, nemůžeme opomenout střelce vítězné branky Frantu Mottla, výborně zahrál na pravém beku také Martin Němec. Do rozjetého vlaku nebojácně naskočil Michal Kotlík a rozhodně se neztratil. Svůj vysoký standard zopakoval stoper Radek Tesař. Na velmi těžkém terénu se skvěle pohyboval a žirovnické defenzívě dělal velké problémy Jirka Kalivoda.

Poslední zápas čeká Sokol Plačkov cesta do Žirovnice. Tým, který poslední dobou lehce vyklidil pozice na čelních příčkách, je pro plačkovské soupeř z nejtěžších. Šest vítězných zápasů za sebou je úchvatná série, kterou Sokol rozhodně nebude chtít přetrhnout v posledním podzimním mači, ale vzhledem k síle soupeře by Plačkov zřejmě nebyl nespokojen i s remízou...

SKVĚLÁ ZPRÁVA PRO HRÁČE A FANOUŠKY:

Na poslední zápas podzimní části Poutník ligy pojedeme autobusem! Jedná se o první zájezd této sezony, proto neváhejte a pojeďte podpořit Sokol! Bližší info ohledně odjezdu najdete v dalším článku ve čtvrtek večer.

PLAČKOV - ŽIROV 2:1

• Branky: 49. a 64. Mottl, 55. Guzik, 79. Kratochvíl
  • Rozhodčí: Svoboda