Eremka výstavní trefou Plačkov k výhře nedotáhnul

04.09.2014 20:47

Kuzzel©

Sokolíci po dvou úspěšných zápasech na venkovní půdě třetí vítězství mimo domácí hřiště nepřidali. V Ústrašíně pouze remizovali 2:2, alespoň však udrželi dosavadní podzimní neporazitelnost.

Podobně jako minulý víkend, i tentokráte se na předzápasovém srazu především počítali omluvenky a neomuvené absence početné části plačkovského kádru. Z různých důvodů chyběli: Jirka Kalivoda, Luky Ehrlich, Rosťa Štěpán, Frenk Mottl, Tom Vrána, Luděk Tománek, Honza Kašpar, Michal Kotlík a Standa Havel.

Zcela pochopitelně otrávený trenér Jiří Hájek, jenž byl nucen za čtyři zápasy protočit 19 (!!!) hráčů, vyslal na perfektní ústrašínský pažit tuto jedenáctku: Tom Kořenář - Martin Němec, Radek Tesař, Lukáš Palán, Jirka Slavík - Renda Zemek, Roman Hájek, Tom Keller, Ondra Kubů - Šimon Eremka, Honza Trecha. V druhém poločase do hry naskočil také jediný náhradník, Zbyněk Štěpán.

Od prvních minut bylo utkání od obou týmů vedeno hodně útočně, oba soupeři se snažili hrát především dopředu, což mělo za následek okénka v defenzivě a tudíž divácky atraktivní fotbal.

Více ze hry měli fotbalovější hosté,ale jak už to bývá, o první branku se postarali domácí - standartní situaci z pravé strany zužitkoval kanonýr Dedera, který svou hlavičku umístil do horního rohu branky.

Plačkováci si tedy od jedenácté minuty museli zvykat na novou situaci, poprvé v tomto ročníku totiž museli dotahovat náskok soupeře.

Po sérii nedotažených ataků hostí přišla na řadu akce, která bude zcela jistě vepsána zlatým písmem do kroniky světového fotbalu. Vše začalo na půlící čáře, odkud viděl Roman Hájek u lajny rozběhnutého Ondřeje Kubů, ten míč potáhnul až k brankové lajně a následně zpětnou přihrávkou vybídnul k vyrovnání Tomáše Kellra. Jeho bomba bomba z voleje řádně vyprášila rukavice ochránce ústrašínské svatyně Rohovce. Odražený míč se však dostal na úroveň penalty ke zcela osamocenému Šimonu Eremkovi, který ukázal obrovský přehled v koncovce, když si míč elegantně připravil podrážkou své smrtící kopačky, naznačil gólmanovi pumelici k bližší tyči a s ledovým klidem zakončil naprosto přesnou střelu na tyč delší. Publikum, šokované nevídanou drzostí plačkovského miláčka dívek a žen, se vzmohlo pouze na nevěřícné vydechnutí.

Ještě do poločasu se hostům podařilo obrátit utkání ve svůj prospěch. Na zteč se vydal pravý obránce Martin Němec, jenž svým výpadem rozhodil domácí obranu takovým stylem, že jednomu ze zcela bezradných obránců nezbylo než zahrát rukou. Přesný rozhodčí Faltýnek nemohl než neodpískat pokutový kop.

Nezvykle gólově produktivní Ondřej Kubů nabídnutou příležitostí  nepohrdnul a střelou pod břevno stanovil poločasové skóre na 1:2 v neprospěch domácích.

Sokolové, povzbuzeni otočením nepříznivého stavu zápasu, mohli hrát druhou půli naprosto uvolněně. Samozřejmě k tomu nedošlo, zcela nepochopitelná, ale víceméně klasická, křeč celé ofenzivní vozby měla za následek zhruba patnáctiminutový tlak domácích, kteří vycítili, že minimálně vyrovnání je zcela v jejich silách. Plačkov od pohromy několikrát zachránil brankář Kořenáři a obětovná práce celé defenzivní čtyřky.

Po popřestávkovém tlaku domácích se hra opětovně začala vyrovnávat, plačkovští hráči mohli své vedení i navýšit, paradoxně však opět inkasovali. Velmi dobře hrající Vonásek vzal míč na středovém kruhu, v plném běhu obešel tři protihráče a ranou do šibenice srovnal skóre.

S bodem se hosté rozhodně nemohli spokojit, k převážení výsledku na svou stranu si vytvořili i množství příležitostí, které však Trecha, Keller, Kubů, Eremka ani Hájek nevyužili. Především hlavička Tomáše Kellera přímo volala po vítězné brance, bohužel pro hosty však Keller mířil, jako jeho kolegové prakticky celý zápas, pouze doprostřed brány.

Sokolíci si tedy z Ústrašína přivezli pouze bod, což je bráno jako neúspěch. Ve čtyřech kolech získal Plačkov osm bodů, které zajišťují třetí příčku v nekompletní tabulce (Obrataň a rezerva Žirovnice mají o zápas méně a v případě výhry se zařadí před Plačkov). Je třeba podotknout, že hned tři utkání sehráli Plačkováci na cizích trávnících. Na druhé straně remízové zápasy s Čejovem a právě v Ústrašíně, tedy s týmy, které se dle předsezónních prognóz budou pohybovat ve druhé polovině okesní tabulky, představují nezpochybnitelnou ztrátu, která by v konečném účtování mohla plačkovské sokoly velice mrzet.

Ústrašín - Plačkov 2:2

• Branky: 11. Dedera, 72. Vonásek - 35. Eremka, 45. Kubů (PK)
  • Poločas: 1:2