Domácí ztráta s Čejovem

21.08.2013 14:35

Kuzzel©

 

  Dvanáct minut před koncem tradičního derby s Čejovem bylo v Plačkově hodně veselo, jak by také ne, když domácí tým vedl o dvě branky...

  V Plačkovském klubu došlo přes letní přestávku k několika výrazným změnám. Tou nejpatrnější je nová tvář na trenérském postu, dvojici Kratochvíl-Havel vystřídal velezkušený Jiří Hájek. V hráčské kabině také zavál svěží vítr, obranu vystužil Michal Ehrlich s Šimonem Eremkou, záložní řadu posílil Roman Hájek a další zajímavá jména jsou "v jednání".  

  Druhé kolo Poutník ligy zastihlo oba soupeře ve zcela opačném rozpoložení - Plačkováci si v prvním kole dojeli do Pacova pro cenný bod, zatímco Čejovští utrpěli na domácí půdě debakl od Červené Řečice.

  Na první domácí utkání dorazili všichni nominovaní hráči (To se dříve nestávalo!), což slibuje příslib do dalších zápasů. Trenér Hájek vyslal na hřiště celkem avizovanou jedenáctku: Kořenář - M. Němec, Tesař, Kotlík, M. Ehrlich - R. Štěpán, Hájek, L. Ehrlich, Kubů - Slavík, Kratochvíl. Na lavici náhradníků byli připraveni Vašíček s Mottlem (Vítej zpět, Frenku!) a náhradní brankář Milan Němec. Pokud uvážíme, že do utkání nemohli zasáhnout omluvení Guzik, Kalivoda, Jančička a Eremka, tak vypadá plačkovský kádr více než solidně.

  Především ze strany domácích fotbalistů bylo utkání hodně nervózní, jakoby Plačkovským svazoval nohy nadějný výsledek z Pacova a s ním očekávaná výhra nad papírově slabším soupeřem z Čejova. Nepřesné přihrávky, nesmyslné nákopy a tragické zakončení - tak by se nechal charakterizovat první poločas. Sokolové si přesto vytvořili několik solidních šancí, které však trestuhodně zahodili. Snad největší měl lehce přetrénovaný Kratochvíl, jenž z osmi metrů těsně přestřelil vzrostlé stromy za horní bránou. Další příležitosti nedotáhli ke kýženému gólu Slavík, Kubů, ani Lukáš Ehrlich. Hosté hrozili pouze sporadicky, brankář Kořenář musel vážněji zasahovat pouze v jednom případě.

  V druhé půli se herní projev Plačkova zlepšil, především ubylo nákopů, které po celý první poločas v pohodě eliminovali čejovští stopeři. Domácí začali hrát více po zemi, přičemž se snažili využívat hráče u postranních lajn. Čejovští se stáhli do obraného bloku a Plačkov si vytvořil očekávaný tlak. Bohužel s absencí brankových příležitostí. Už přípravné zápasy ukázaly, že střílení gólů bude pro Sokolíky velký problém. Střelecká mizérie pokračovala v Pacově a trvá stále…

  Při střelecké nemohoucnosti útočníků vstřelil první gól domácích střelec z kategorie svátečních – Ondřej Kubů.  Kuželův přímý kop z ideální vzdálenosti s velkou porcí štěstí (střelu výrazně tečoval hráč ve zdi) doputoval do brány a početná fanouškovská obec mohla začít slavit.  

  O pár minut později bylo ještě veseleji - Mottl ideálně vysunul Kužela, kterého ve velkém čtverci skosil čejovský obránce. Penalta! Lukáš Ehrlich ji kopnul parádně a Plačkov vedl 2:0. Za takovéhoto stavu nikoho příliš netrápilo, že rozhodčí kvůli milimetrovému ofsajdu neuznal gól Frenku Mottlovi.

  Nepochopitelný zkrat přišel dvanáct minut před koncem, kdy Čejeni zkorigovali výsledek zásluhou dobře zahrané standartní situace. Nikým nehlídaný hráč nedal Kořenářovi šanci a vykřesal pro hosty naději. O dvě minuty později už bylo srovnáno – Plačkováci, ve snaze získat zpět dvoubrankové vedení, nesmyslně zariskovali a zcela zapomněli na zadní vrátka. Hostům se podařil rychlý brejk do zcela rozhozené obrany a vyrovnávací gól byl na světě.

  Posledních deset minut se víceméně dohrávalo. Sokolíci byli zcela zaskočeni bleskovým vyrovnáním, Čejeni byli s bodem maximálně spokojeni…

Zpět

Diskusní téma: Domácí ztráta s Čejovem

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode