Vyhledávání

Palán Jiří, tel.: 775114444

Domácí výhra 9:1

13.06.2012 18:44

Kdo neviděl, neuvěří. Sobotní odpoledne v krásném plačkovské areálu nabídlo vskutku lahůdkový zápas, který měl skončit minimálně výsledkem z titulku. Stačilo k tomu nikoliv proměnění všech šancí, pouze šancí totálně nejvyloženějších. Ovšem na hrotu útoku řádil Kráťa s plamenometem...

Sázkaři měli ohledně tohoto utkání jasno - jednička, možná s handicapem. Vždyť domácí Plačkov doposavad doma stále ještě neprohrál, o body se rozdělil pouze ve třech bojích (vždy se jednalo o týmy ze špičky tabulky), naopak hosté z Vyskytné přivezli z jedenácti venkovních zápasů úžasné tři body za tři plichty (nejnižší bodový zisk z venkovních zápasů v OP). Na druhou stranu Plačkov prožíval těžké týdny, sérii nevydařených zápasů korunoval chabý výkon v rámci poháru OFS s Žirovem (prohra 0:1).

K dlouhodoběji zraněnému Martinovi Guzikovi se přidaly další absence (Lukáš Ehrlich, Frank Mottl), sestava tedy vypadala takto: Milan Němec v kleci, stabilní stoperskou dvojici sehráli Láďá Jančička s Radkem Tesařem, kraje hlídali Martin Němec a Honza Kašpar, v záloze se pohybovali Tomáš Vrána, Rosťa Štěpán, Robert Brazil Vašíček a Ondřej Kubů, v útoku pálil ostrými Karel Vaňous a pouze pálil Zdeněk Kratochvíl.

Plačkov na svého soupeře dle očekávání vletěl ve velkém stylu, bezradní Vyskytenští nevěděli, kam dřív skočit. Úvodní tlak korunoval v 16. minutě Láďa Jančička - Tomáš Vrána z přímého kopu vyprášil pumelicí rukavice gólmana Sekala, Jančička se z dorážky nemýlil. Plačkov se uklidnil, nadále kontroloval hru a po půlhodině hry přidal zásluhou Rosti Štěpána druhou branku. Do poločasu se ještě stačil trefit hlavou Karel Vaňous, po třetí brance domácích bylo prakticky po zápase. Hosté z Vyskytné občas nesměle zkusili zaútočit, ale do žádné situace, která by připomínala šanci, se snad ani nedostali.

První poločas mohl, tedy vlastně měl, skončit snad 6:0, ovšem bloňďatá kometa se rozhodla natočit další z videí typu Funny football aneb Z jaké nejvyloženější šance je možné nedocílit branky. K vidění toho bylo opravdu hodně.

Ve druhé půli se z ojedinělé šance prosadila i Vyskytná, celý zápas tragický Suki Souček zkorigoval utkání do podoby 1:3 z pohledu Vyskytné. Ihned vzápětí se však stalo něco neuvěřitelného - Kráťa se ze své třiapadesáté loženky konečně prosadil! Tím také trochu symbolicky uzavřel brankový účet utkání.

Je třeba konstatovat, že Plačkov vyhrál naprosto zaslouženě. Vyskytná ukázala, že do OP nepatří nejen zásluhou svého "specifického" plácku, ale také úzkým a slabým kádrem.

PLAČKOV - VYSKYTNÁ 4:1 (3:0)

Góly: 16. Jančička, 28. R. Štěpán, 39. Vaňous, 57. Kratochvíl – 56. Souček. Rozhodčí: Švehla. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Plačkov: Milan Němec – Kašpar, Tesař, Jančička, Martin Němec, R. Štěpán, Vrána, Vašíček, Kratochvíl (69. Slavík), Kubů (61. Kotlík), Vaňous (83. Svatoš). Vyskytná: Sekal – Auředník (58. Přibyl), Budík, Vondrák, Kucián, Slavík (46. Roubíček), Veleta, Šustr, Bezděkovský, Souček, Hlobeň.