Destrukce Počátek

08.10.2012 18:41

psal: Pošťák kubu.ondrrej@gmail.com

Deváté kolo s sebou přineslo další plný bodový zisk plačkovských fotbalistů. Po jednoznačném průběhu mohly být Počátky spokojeny snad jen s tím, že neinkasovaly více než třikrát. Plačkov na to šance měl. A nebylo jich málo...

Nálada v obou týmech byla před začátkem utkání diametrálně rozdílná. Zatímco domácí museli povolat několik hráčů z dorostu, hosté přijeli v takřka nejsilnější možné sestavě. Jedinou absenci představoval Martin Guzik, plačkovští se však dokázali obejít i bez jeho kvalit. Na slušně připravené počátecké hřiště vyběhla následující sestava: Kořenář, Mottl, Tesař, R. Štěpán, M. Němec - Ehrlich, Vrána, Jančička, Kubů - Kratochvíl, Z. Štěpán. Pouze za postranní čarou zůstali Kalivoda s Kašparem.

Už od prvních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Sokols s chutí nápaditě kombinovali a nepouštěli domácí na dostřel Kořenářovi svatyně. Naopak se samy dostávali do střeleckých příležitostí, snad největší šanci úvodních minut trestuhodně neproměnil Kratochvíl - hlavičkou z malého vápna pouze trefil gólmana Novotného. Ten se příliš nevyznamenal v 10. minutě. Exekuce přímého volného kopu se ujal muž z nejpovolanějších. Kapitán, Tomáš Vrána, potvrzuje téměř v každém utkání, že přímáky jsou jeho letošní lahůdkou. Výjimkou nebyl ani zápas v Počátkách, Tomáš potrestal špatně postaveného domácího brankáře tím nejlepším způsobem - 0:1.

Po úvodní brance pokračoval tlak hostů, domácí nezkušený tým si žádnou větší šanci prakticky nevytvořil. Po půl hodině hry Plačkov své vedení zdvojnásobil - nepříjemnou střelu Zbyňka Štěpána Novotný pouze vyrazil k dobíhajícímu Kratochvílovi, který neměl problém rozjásat hrstku nejvěrnějších plačkovských fans. Do poločasové přestávky uspokojení plačkovští lehce vyklidili pole, ale i tak se nic zásadního neudálo a hosté šli do kabin za dvoubrankového vedení s úsměvem na rtech.

Každý je pochopitelně převelice rád, pokud v poločase vede. Zde však šlo i o něco jiného. Byly totiž vypsány prémie...

Druhá půle začala podobně jako skončil poločas první. Domácí měli více ze hry než na začátku zápasu, ale pánem na hřišti stále zůstal Plačkov. Vypracoval si řadu tutovek, ale opět se ukázalo, že právě proměňování šancí je velký problém plačkovských.

Pokud někdo z počáteckých v koutku duše doufal v nějaký zázrak, do reality ho v 77. minutě vrátil Martin Němec. Tradiční pravý bek hrál v tomto zápase nezvykle na levé straně, tento tah však plačkovským trenérům do puntíku vyšel. Čtvrt hodiny před koncem převzal v hloubi vlastní půle míč od Kalivody a namířil si to s ním k počáteckému zařízení. Po nahrávce Štěpánovi a jeho zblokované střele se míč dostal zpět k Němcovi, plačkovský svateční střelec se nijak nerozpakoval a tvrdou střelou definitivně stvrdil vítězství hostů. "Hrozně mě to potěšilo, neuvěřitelný zážitek...", tak popsal šťastný střelec své pocity v rámci pozápasového rozhovoru.

Pět minut před koncem mače přišel hostující Kořenář o čisté konto, za Počátky zkorigoval výsledek Tesař. Tato branka také uzavřela celé utkání, v němž Plačkov naprosto zaslouženě vyhrál a do vyrovnané tabulky si připsal důležité tři body.

POČÁTKY - PLAČKOV 1:3

Branky: 85. Tesař - 10. Vrána, 33. Kratochvíl, 77. Němec

Rozhodčí: Faltýnek