Červená karta, dvě branky a tři body

07.11.2012 14:37

psal Postman kubu.ondrrej@gmail.com

Posledních pět zápasů Sokol nepoznal porážku a z 15-ti možných bodů vyválčil velice slušných 13. Tato pohádka byla minulý víkend přerušena reklamou se sněhovou tématikou. Poté měl následovat horor. Do malebné vísky zvoucí se Plačkov se chystala krvelačná bestie z Pelhřimova.

Plačkovští fotbalisté převelice toužili prodloužit sérii čtyř utkání bez ztráty kytičky. Pelhřimovský Maraton se mohl pyšnit impozantním skóre z posledních tří (pochopitelně vítězných) zápasů - 20:3! Zápas měl o náboj rozhodně postaráno.

Domácí měli klasické problémy se sestavou - Martina Guzika, elitního střelce a miláčka tribun, do utkání bohužel nepustili rodinné důvody. Skupinu absentujících Sokolů dále rozšířili Lukáš Ehlich a hrdina posledního zápasu Frank Mottl. Dvojice plačkovských tělocvikářů Havel-Kratochvíl tedy vyprodukovala následující sestavu: Kořenář v brance, v obraně zprava Němec, Tesař, R. Štěpán a Kubů, v záloze Kalivoda, Vrána, Jančička, Kašpar a vpředu Z. Štěpán a Kratochvíl.

První poločas hrál Sokol prachbídně. Neběhalo se, nevycházely přihrávky, neproměnily se ojedinělé šance, dělaly se chyby a obdržela se branka. Domácí borci si mysleli, že Maraton se snad porazí sám a předvedli první půli hodnou béčka Hněvkovic.

Poločasová přestávka má několik funkcí - hráči mají možnost oddychnout si a načerpat nové síly, trenéři mohou upravit taktiku a v klidu jí mužstvu vysvětlit. V neposlední řadě se o pauze mančaft dokáže (občas) nabudit. A právě to se v Plačkově povedlo.

Do druhé části hry nastoupil úplně jiný tým. Domácí koučové samozřejmě nevyměnili celou jedenáctku, Plačkov nastoupil v totožné sestavě jako v prvním poločase. Přesto to byla úplně jiná podívaná - všichni hráči totiž začali makat na 110%. Celý tým byl najednou v pohybu, hráč s balonem měl stále na výběr několik nabíhajících spoluhráčů. Přitvrdilo se - plačkovští začali maratóncům vracet důraznou hru i s úroky. Spoluhráči si navzájem pomáhali - pokud jeden udělal chybu, druhý se jí okamžitě snažil (většinou úspěšně) napravit. Veledůležitá byla i výrazně zlepšená komunikace - zatímco v prvním dějství si Sokolové spíše nadávali, v druhém poločase se hráči hecovali a chválili. Zlepšený výkon pochopitelně ocenili i diváci, kteří začali Plačkov hnát dopředu. Zákonitě musely přijít šance. A šance s sebou nesou branky...

V 60. minutě rozehrával rohový kop kapitán Tomáš Vrána. Všichni, včetně pelhřimovských obránců, čekali klasický roh hledající hlavu některého z útočících hráčů. Tomáš si však vzpomněl na jeden z nesčetných signálů a svoji přízemní přihrávku namířil na hranici penalty. Z chumlu hráčů si pro gólovou výzvu zběhnul Láďa Jančička a střelou na přední tyč nedal pelhřimovskému brankáři šanci. Na trénincích mnohokráte nacvičovaný signál tedy konečně přinesl své sladké ovoce.

Dvacet minut před koncem rozhodčí Holub potrestal za vzájemnou potyčku a následnou ústní dohru Zbyňka Štěpána a psychicky těžce labilního pelhřimovského dobytka Mareše kartou barvy červené. Utkání se tak dohrávalo v deseti na obou stranách.

O tři minuty později mohli mít někteří diváci pocit, že sledují utkání Česko - Rusko na památném (stříbrném) EURU 1996. Rosťa Štěpán alias Pavel Kuka trefil hlavou míč po přihrávce od Tomáše Vrány alias Jiřího Němce tak dokonale, že po opsání neskutečné paraboly zapadnul za záda bezmocného Cherchesova, tedy Veselého. Radost domácích hráčů a hordy fanoušků neznala mezí.

Vydržet, to byl hlavní a vlastně jediný úkol pro poslední čtvrhodinku. Sokolíci však již velké drama nepřipustili - bez úhony přežili několik šancí hostů a v Plačkově se mohlo začít slavit!

Vysněné páté vítězství v řadě posunulo Sokol na páté místo nekompletní tabulky. Ztráta na druhý Žirov činí čtyři body. Plačkov má však zápas k dobru...

PLAČKOV - MARATON PELHŘIMOV 2:1

• Branky: 60. Jančička, 73. R. Štěpán – 42. Beneš
  • Rozhodčí: Holub