Černý kůň z Plačkova "povozil" Obrataň

23.04.2013 19:42

Kuzzel©

Sokol Plačkov bez problémů ovládnul své první jarní domácí utkání. Po jednoznačném průběhu rozstřílel Obrataň 5:1.

Doslova nůž na krku měli Plačkovští před veledůležitou bitvou s nepříjemnou Obrataní. Po prohře v Jiřicích by další neúspěch znamel ztrátu kontaktu se špičkou tabulky. Naštěstí si toho byli všichni dobře vědomi a na place každý "plejer"  odevzdal své maximum.

Skvělou zprávou byl navrát Martina Guzika do sestavy. Ostřílený mazák patří od svého příchodu do Plačkova k základním kamenům celého týmu, což ostatně dokázal i v tomto utkání. Kdo ví, jak by dopadlo utkání v Jiřicích, kterého se Martin z pracovních důvodů nemohl zúčastnit...

Jedenáctka "vyšpekulovaná" trenéry Havlem a Kratochvílem vypadala takto: Kořenář - M. Němec, Tesař, R. Štěpán, Kotlík - Kalivoda, Guzik, Ehrlich, Kubů - Vašíček, Kratochvíl.

Do zápasu vlétli Sokolíci ve velkém stylu - hosté se ještě ani nestihli řádně rozkoukat a už o branku prohrávali. Lukáš Ehrlich byl ve velkém čtverci zastaven mimo rámec pravidel a hned ve třetí minutě měli domácí výhodu pokutového kopu! K jeho zahrání se postavil Vašíček a s přehledem poslal Plačkov do vedení.

O deset minut později aktivní Ehrlich vykouzlil ideální balón za obranu, Kubů naservíroval před odkrytou bránu Kratochvílovi a pan učitel vedení domácích zdvojnásobil.

Dvacetiminutovku z říše snů uzavřel Martin Guzik, jeho precizně provedený přímý kop z pravé strany zapadnul přesně k bližší tyči - 3:0.

Po třetí brance domácích se o slovo přihlásili také hosté, po několika pološancích byla i jim nabídnuta výhoda penalty. Brankář Kořenář si na míč lehce sáhnul, své čisté konto však neuhájil.

Pokud si někdo myslel, že vstřelená branka Obrataň "nakopne", z omylu ho neomylně vyvedl Kratochvíl. Kubů nebezpečně vystřelil, brankář stačil střelu pouze vyrazit a Kráťa stanovil poločasový výsledek na luxusních 4:1.

Druhý poločas už logicky podobné střelecké manévry nenabídnul. Plačkovští se nepotřebovali nikam hnát a lehce polevili, čehož však hosté gólově nevyužili. Vypracovali si několik šancí, ale Kořenář domácí podržel. Ještě jedné branky se však diváci dočkali, konečnou podobu výsledku dal Martin Guzik - na jeho technickou střelu neměl Vilímek v brance Obrataně nárok.

Sokol Plačkov po zásluze zvítězil 5:1 a tímto výsledkem ukázal ostatním týmům okresního přeboru, že se s ním musí i nadále počítat v boji o příčky nejvyšší.

PLAČKOV A - OBRATAŇ A  5:1

• Branky: 4. Vašíček (PK), 13. a 32. Kratochvíl, 17. a 68. Guzik – 25. Zeman (PK)
  • Rozhodčí: Podoba