Černá šňůra se natahuje...

18.09.2012 19:21

psal: Pošťák kubu.ondrrej@gmail.com

Nejde to. Fotbalistům plačkovského prvního mužstva se v posledních kolech vůbec nedaří. V utkání šestého kola podlehli ve smolném zápase Božejovu 2:3. Jednalo se již o třetí prohru v řadě.

Zápasu samotnému předcházel klasický scénář - hostující mužstvo se převléká, v kabině domácích na sebe koukají čtyři hráči. Nakonec se určitým způsobem slepila základní jedenáctka, ta ale bohužel měla do ideálního složení předaleko. Nahradit absentující kvintet (Jančička - trest, Guzik - pracovní povinnosti, T. Vrána - pracovní povinnosti, Kratochvíl - nemoc, Kalivoda - zranění) se nezdařilo. Bez nadsázky lze říci, že kdo přišel, hrál. Sestava vypadala následovně: Kořenář klasicky, zprava M. Němec, Tesař, Kotlík, Kubů, v záloze Slavík, R. Štěpán, Ehrlich, Kašpar, vpředu Mottl, Z. Štěpán. Lavice náhradníků zela prázdnotou, v průběhu dorazil Venda Krejčí. Avizovaný comeback Karla Vaňouse se nekonal.

Zápas začal z pohledu domácích tragicky. Snad první střela na branku Kořenáře skončila v síti. Kumžákovi střela z přímého kopu vůbec nesedla, Tomáš předvedl (ne-)zákrok, který je škoda komentovat a hosté se ve třetí minutě dostali do vedení. Po mnoha důležitých zákrocích si plačkovská jednička vybrala slabý moment ve špatnou chvíli. Nicméně domácí to nepoložilo, koneckonců na zvrat měli takřka celé utkání. Deset minut po úvodní brance byl v šestnáctce sražen slušně hrající Franta Mottl, z nařízené penalty se prosadil Lukáš Ehrlich a srovnal na 1:1. O další čvrthodinu později bylo ještě veseleji - Zbyněk Štěpán se vydal na sólový únik, balón zasunul pod vyběhnuvšího golmana a zvrátil vedení na plačkovskou stranu! Dobrá nálada však na tribuně vydržela pouhých deset minut. V 37. minutě využil dlouhý pas do vápna Havlík a chvilku před koncem poločasu se začínalo prakticky od začátku.

Nerozhodný stav bohužel do přestávky nevydržel. Na samotném konci první části hry si Michal Kotlík malinko neobratně nastřelil vlastní ruku, rozhodčí Podoba tento zákrok posoudil jako penaltový a hosté měli obrovskou naději na poločasové vítězství. Penalta to byla zcela jistě velice diskutabilní - podle nových pravidel, pokud si hráč nastřelí vlastní ruku, jedná se o ruku neúmyslnou, penalta se nepíská.

I přes četné protesty rozhodčí svůj verdikt samozřejmě nezměnil. Domácím příznivcům možná blesklo hlavou, že přece jenom existuje spravedlnost - Kora penaltu dokázal vyrazit! Nedůrazní plačkováci však dovolili dorážku Ramirezovi, který nezaváhal. Chyba je samozřejmě na stráně bránících hráčů - pokud brankář penaltu vyrazí, je třeba míč uklidit co nejdále od vlastní branky. Druhá věc je ta, že Ramirez (penaltu nekopal) byl v době exekuce penalty dva metry ve vápně...

Celý druhý poločas měli domácí hráči více ze hry, častěji drželi balon a vypracovali si i několik velice slušných příležitostí, za připomenutí stojí hlavička Zbyňka Štěpána nebo střela Lukáše Ehlicha. Z těchto ani z dalších šancí se však prosadit nedokázali. Naopak si museli hlídat nebezpečné brejky hostí, které párkrát také vystrašily plačkovskou obranu, naštěstí bez gólového efektu. Do konce utkání tedy diváci branku neviděli, Plačkov prohrál 2:3.

PLAČKOV - BOŽEJOV 2:3

Branky: 13. Ehrlich, 27. Z. Štěpán – 3. Kumžák, 37. Havlík, 45. Ramirez

Rozhodčí: Podoba