Vyhledávání

Palán Jiří, tel.: 775114444

Bod proti Rychnovu

29.05.2012 14:12

Podle předešlých výsledků se mělo jednat o celkem jednoznačný zápas s jasně daným koncem. Jediné, co zůstávalo nevyřešeno byla otázka "Kolik?", "Kolik branek nasází rychnovští kanonýři mdlé obraně domácích?". Nic podobného se nekonalo. Naštěstí.

Již před samotným utkáním bylo patrné, že Rychnov přijel do Plačkova stvrdit svůj zasloužený postup do 1.B třídy. Vždyť už hodinu před zápasem se hostující borci připravovali na mač, zatímco domácí plejeři se teprve pozvolna scházeli.

Nakonec se, díky Bohu, sešli v počtu dostačujícím, bohužel však minimálním. Kabina byla podivně prázdná - hned pět opor prvního týmu se z různých (předem nahlášených) důvodů nemohlo zúčastnit. Sestava domácích tedy vypadala takto: do brány se postavil Martin Havel, stoperské duo vytvořili Radek Tesař a Michal Jarmil Kotlík, pravého beka hrál klasicky Martin Jirka Němec, druhou stranu obrany měl na starosti František Frenk Mottl, ve středu zálohy bojovali Vláďa Jančička a Ondra Jarda Kubů, kraje obstarali rychlonozí  Karel Carlos Vaňous a Honza Kašpar, útočné duo vedl pan Guzik, kterému sekundoval kluk, tedy Zdeněk Kráťa Kratochvíl.

Lavička náhradníků nabízela posily z rezervního týmu - Jirku Slavíka a Pavla Xaviho Svatoše. I jim patří velký dík za účast.

Už od prvních minut bylo všem Mourinhům, Wengerům a Guardiolům (a že jich plačkovská tribuna čítá) jasné, že pro jakýkoliv bodový zisk domácí družiny bude nutná ohromná bojovnost a nezbytný kousek štěstí. Rychnovští prakticky celý zápas častěji drželi balón a měli mnohem více přihrávek. Ovšem tím to celé haslo, útoky hostů se rozbíjely o pozornou obranu, strážce domácí svatyně neměl v první půli mnoho důvodů k obavám. Zato na druhé straně hřiště se děly věci! Ve 20. minutě se po Kratochvílových manévrech dostal ke střele Vaňous - 1:0. O necelých deset minut později vzal snad celou obranu na kolotoč Martin Guzik - 2:0. Za dvoubrankového náskoku domácích Sokolíků se šlo do kabin. Je třeba říci, že ačkoliv rychnovští byli zřejmě fotbalovější, Plačkov mohl vést i vyšším rozdílem, Kratochvíl s Vaňousem však v dalších šancích bohužel selhali.

Ve druhé půli jsme chtěli aktivní hrou znemožnit rychnovským návrat do zápasu. To se  příliš nevedlo - lídr okresního přeboru, vědom si své územní převahy a lepší fyzické kondice, ještě zvýšil svůj tlak a začal se dostávat i do šestnácky domácích. Čas rychnovským neúprosně utíkal (zatímco pro domácí se neskutečně táhnul), ale vyložené šance stále nepřicházely. O to větší škoda je, že domácí přišli o dvougólové vedení de facto vlastní chybou - nedorozumění mezi brankářem a stopery využil Hájek. Vstřelená branka samozřejmě vlila hostům čerstvou krev do žil, tím spíše, že domácím každou minutou úporného bránění velice rychle docházely síly a prakticky pouze odkopávali míče, upírajíc znavené pohledy na časomíru. Rychnovská armáda vymýšlela stále důmyslnější útoky, domácí obránci srdnatě bráli bílou tvrz.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, ... až přijde standartní situace z osmnácti metrů a stav 2:2. Nepříliš umístěná střela Březiny z 78. minuty rozesmutnila klasicky početný houf plačkovských příznivců. Závěrečná desetiminutovka už toho příliš nenabídla - hosté, povzbuzeni vyrovnávací brankou chtěli dokonat parádní obrat, naopak domácí na hranici sebeobětování bránili solidní bod. Závěrečný hvizd rozradostnil spíše rychnovské, vždyť ještě pětadvacet minut před koncem utkání prohrávali o dvě branky, navíc v Plačkově, kde v právě probíhajícím ročníku nedokázal zatím nikdo zvítězit.

Ale ani domácí hráči nemusí smutnit - po trojici nepovedených zájezdů, si konečně připsali bod do tabulky, a navíc zbylým soupeřům ukázali, že ještě rozhodně neřekli poslední slovo.

PLAČKOV - NOVÝ RYCHNOV 2:2

Góly: 20. Vaňous, 29. Guzik – 66. Hájek, 78. Březina. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Plačkov: Havel – Mottl, Tesař, Kotlík, Němec, Kašpar, Jančička, Kubů, Kratochvíl, Guzik, Vaňous (81. Slavík). Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan, J. Faltýnek, Březina, Ehl, Martínek, Kratochvíl (84. Koubek), Zeman, Hájek, M. Faltýnek, Mugrauer.