Bída II

07.06.2012 20:36

Plačkov - Žirov 0:1 (0:1)

   Ve středečním pozdním odpoledni se vydala nebývale početná smečka po úspěchu hladových vlků do vzdáleného Rychnova Nového dobýt trofej z největších - POHÁR OFS. Na poutním místě zvaném Stromovka, kde mají plačkovští gladiátoři svůj hlavní stan před odjezdem na venkovní zápas, byla cítit uvolněnost a pohoda. Skoro to vypadalo, že v Rychnově si jenom vyzvedneme pohár a vrátíme se zpět slavit. Zpět jsme se vrátili. Bez poháru a jako banda idiotů.

  Ale pěkně od začátku - v rámci pohárového finále jsme se utkali s nepříjemným Žirovem. Ano, s tím Žirovem, který nám, v rámci okresního přeboru, zošklivil poslední sobotu. Není bez zajímavosti, že máme hrozný problém dát dohromady třináct hráčů v sobotu/neděli, ale uprostřed týdne se nás sešlo osmnáct (!!!). Z rekordního počtu fotbalistů vyčarovali naši trenéři tuto základní jedenáctku: v bráně Martin Havel, Radek Tesař a Láďa Jančička ve stoperské dvojici, Martin Němec napravo, Franta Mottl levá strana, ve středu zálohy se pohyboval Lukáš Ehrlich s Tomem Vránou, na krajích operovali Ondra Kubů a Michal Vrána, dvojici útočníků tvořil Zbyněk Štěpán se Zdeňkem Kratochvílem.

  První poločas nebyl z naší strany úplně špatný. Podstatnou vadou na kráse byl však velice laciný inkasovaný gól a nula v kolonce branek vstřelených. Snaha o kombinační hru vycházela. Bohužel však pouze několik málo příhrávek, poté přišla ztráta Adidasu Tango, nakopnutý míč na žirovnická tykadla a problémy v obraně Plačkova. Za první pětačtyřicetiminutovku si plačkováci vytvořili dvě velké šance, které však s přehledem neproměnili. Žirov trestal z darovaného gólu - brankář Havel lehký míč pouze plácnul na velké vápno, odkud hráč hostí potěšil notně alkoholem posilněné fanoušky Střepiny. V celém úvodním dějství měl Plačkov více ze hry, naneštěstí do kabin odcházel se skloněnou hlavou a jednobrankovou ztrátou.

  Druhá polovina zápasu se nám nepovedla, Žirovu se také nepovedla. Počasí se také zkazilo. Fotbal plakal a začalo chcát. O vyrovnání se snažící Plačkov kupil nepřesnost za chybou, hrálo se v podivné křeči a snad nikomu to nešlo. Žirov si své vedení pohlídal - Sokolíky nepustil do vyloženější šance, naopak svůj náskok mohl znásobit, vyloženou šanci však Havel vychytal. Závěrečný hvizd sudího odstartoval nevídaně bouřlivé oslavy hostí, zatímco plačkováci se tiše vytratili do kabiny...

  Tímto náš seriál bídy a zoufalství končí, velice nerad bych v načatém díle dále pokračoval. Navíc nemám rád trilogie, příští článek bude mít proto nadpis Plačkov (Rusko) - Vyskytná (ČR) 3:1.

 

Zpět

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode