Bída...

05.06.2012 17:06

  Pět mistrovských utkání = 1 bod. Na začátku jara naprosto sci-fi rovnice, po 25. kole okresního přeboru smutný fakt. Pokud bychom v právě odehraných pěti jarních odvetách získali stejně  bodů jako v podzimních zápasech, Plačkov by se "vyhříval" na druhém místě, na kontě by měl skvělých 54 bodů a v pohodě zajištěné stupně vítězů na konci sezóny. Želbohu, vše je jinak - Sokolíci mají na pátém místě dostižný náskok čtyř bodů na šestou Střepinu Žirov,  při pohledu vzhůru ztrácí dva bodíky na Prahu. Stále tedy je o co hrát.

Možné příčiny současné série

  • Nestálost základní jedenáctky - zatímco dříve se vítězná sestava prakticky neměnila, takřka ve všech janích zápasech nastoupila odlišná jedenáctka. Důvodem jsou častější zranění, pracovní povinnosti (někteří hráči začali pracovat o víkendech) a zřejmě také jakási nechuť k fotbalu (viz. další bod). Pouze v několika málo zápasech jsme měli na lavičce připravené dva až tři borce, kteří mohli, v případě příchodu na trávník, pozvednout hru. Mnohem častěji se však naskýtal pohled na opuštěnou lavičku, kterou, vyjma dvou trenérů, hájil pouze hráč(-i) z rezervního týmu. V několika utkáních se hráči béčka podívali i do základní sestavy. Zde je nutno těmto hráčům poděkovat - bez nich bychom jezdili na venkovní utkání v devíti lidech... 
  • Tréninky - jsou základem úspěchu v každém sportu. V kolektivním sportu, je zvlášť důležité, pokud trénuje celý tým. Hráči si na sebe snáze zvyknou, vytváří se prostor pro nacvičení různých kombinací, signálů, atd. V Plačkově se trénuje, bohužel však ve zcela miniaturním počtu vždy takřka stejných tváří. Ostatní mají pracovní/školní/studijní povinnosti, což se samozřejmě nechá akceptovat - vždyť fotbal nikoho z nás živit nebude. Smutným faktem zůstává, že celá řada hráčů (z obou plačkovských týmů) trénovat nechce.
  • Tréninky - by měl vést trenér, případně trenérský tým. V Plačkově se tak bohužel vždy neděje. Mnoho tréninků musel vést někdo ze zkušenějších hráčů. A to je škoda.
  • Štěstí - k fotbalu prostě patří. V několika zápasech napříč celou sezonou jsme nebyli lepším týmem, ale přesto jsme vítězili. Štěstí nám přálo. Teď se k nám obrací zády. Určitě nemůžeme říkat: "Mít tak trochu štěstí, na jaře jsme neprohráli." - to nelze, musíme být soudní. Ale...
  • Kolektiv - jako takový v Plačkově bohužel není. Minimum hráčů chodí na trénink, po zápase (skoro) každý spěchá pryč. Pamatuju doby, kdy v kiosku zůstával do pozdních hodin skoro celý mančaft. Myslím si, že to potom bylo znát i na hřišti (i když jsme hráli lepší průměr třetí třídy). Ale hlavně - fotbal bavil. A není to zase tak dávno...

 

  Na stranu druhou je třeba se ohlédnout do sezon minulých. Loni jsme se touto dobou strachovali o holé přežití v OP, předloni to bylo podobné. S ohledem na loňský rok, je letošní umístění, ať už skončíme šestí nebo pátí (nebo čtvrtí), slušné. Po skvěle rozjetém podzimu samozřejmě přišel určitý herní (s ním spojený i výsledkový) útlum, stačí se však podívat na pole profesionálního fotbalu - v každé sezoně vyletí na podzim několik průměrných až podprůměrných klubů na špici tabulky (letos Hannover 96, ale i Příbram), aby na konci soutěže skončili v lepším středu tabulky.

  Do konce letošní sezony nám schází trojice zápasů - pohár v Žirově a dva domácí souboje o body do tabulky okresu. Pokud by se podařilo ukořistit pohár a na domácí půdě porazit Vyskytnou a Maraton, rozhodně by bylo co oslavovat.

Zpět

Kontakt

TJ Sokol Plačkov
396 01 Humpolec - Plačkov

Kubů Ondřej, tel.: 606047294

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode